РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773036<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Литвиненко Н. А. 
Оптимальні методики психологічної підтримки у хворих на мультирезистентний туберкульоз легень та їхній вплив на прихильність до лікування / Н. А. Литвиненко, Ю. О. Сенько, Л. М. Процик, В. В. Давиденко, С. П. Коротченко, Т. В. Сенько // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2021. - № 1. - С. 67-75. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Туберкульоз (ТБ) - тяжка заразна хвороба, яка негативно впливає не тільки на фізичний стан пацієнтів, а й на їх психіку. Перший шок пацієнт відчуває, коли дізнається про свій діагноз. Другий - коли розуміє, що повинен незвично довго лікуватися. Мета роботи - вивчити вплив надання психологічної підтримки хворим на ТБ у фтизіатричному стаціонарі у вигляді проведення індивідуального консультування та групових занять для хворих. Було проведено проспективне операційне дослідження щодо встановлення рівня знань хворих про ТБ, рівня прихильності до лікування та ступеня порушення їх психоемоційного стану на початку лікування та здійснення індивідуального консультування та групових занять для хворих. У дослідження було залучено 335 хворих на мультирезистентний туберкульоз легень, котрі одержували лікування на базі клініки ДУ "Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф. Г. Яновського НАМН України" за короткостроковими та індивідуалізованими режимами антимікобактеріальної терапії у межах наукових розробок. Хворим застосовували анкетування до початку лікування та перед виписуванням, консультування щодо ТБ та психологічного стану, різні групові заняття. Комплексний підхід лікування із застосуванням різних методик психологічної підтримки надав змогу підвищити рівень прихильності до лікування на 32 % у групі пацієнтів, з якими проводили групові заняття, у порівнянні з тими хворими, з котрими заняття не проводили; знизити рівень стигми на 40,5 %, знизити вдвічі вираженість тривожних розладів настрою. Висновки: комплексна психологічна підтримка має бути обов'язковим компонентом у лікуванні хворих на мультирезистентний ТБ, оскільки надає змогу значно зменшити стигму, покращити психологічний стан хворих та їх адаптацію у суспільстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського