РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773070<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пасічна І. О. 
Сучасні аспекти застосування препаратів мікробного походження : (огляд) / І. О. Пасічна, В. І. Вдовиченко // Сучас. гастроентерологія. - 2021. - № 1. - С. 32-37. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наукові дослідження доводять важливе значення мікробіоти для здоров'я людини. Мікробіом є дуже складною системою, яка перебуває в стані рівноваги і виконує багато функцій. Унаслідок впливу ятрогенних чинників відбувається порушення мікрофлори кишки, для корекції якого застосовують продукти мікробного походження. До таких препаратів належать пробіотики. Їх позитивний ефект пов'язаний з імунологічними та неімунологічними ефектами. У великій кількості досліджень доведено позитивний вплив пробіотиків, але останніми роками опубліковано дані щодо їх низької ефективності та транзиторного характеру впливу, навіть за тривалого використання. Іншою групою препаратів є пребіотики, які селективно стимулюють ріст мікрофлори товстої кишки. Також використовують синбіотики - комбінацію пробіотиків та пребіотиків. Нині велику увагу приділяють метабіотикам. До цієї групи належать низькомолекулярні молекули з різноманітними хімічними виявами. Компонентами метабіотиків є клітинні елементи, метаболіти та сигнальні молекули пробіотичних культур. Метабіотики забезпечують у контактній зоні оптимальні умови гомеостазу, необхідні для нормальної взаємодії епітелію та мікрофлори, а також безпосередньо впливають на фізіологічні функції та біохімічні реакції макроорганізму. Антибактеріальні властивості метабіотиків надають змогу боротися з патогенною і умовно-патогенною флорою, не впливаючи при цьому на корисні мікроорганізми кишки. Новим перспективним напрямом є створення метабіотиків адресного призначення. Розглядають можливість створення запрограмованого метабіотичного препарату з урахуванням типу порушень мікробіоценозу кишки та особливостей життєдіяльності певних патогенних або умовно-патогенних штамів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.863 + Р281.770

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського