РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773072<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пентюк Н. О. 
Адаптація та валідизація україномовної версії шкали оцінки нутритивного стану Patient-Generated Subjective Global Assessment (PG-SGA) у хворих на цироз печінки / Н. О. Пентюк, В. М. Моцюк, А. С. Феррі // Сучас. гастроентерологія. - 2021. - № 1. - С. 48-56. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - перекласти, провести крос-культуральну адаптацію та валідизацію україномовної версії шкали оцінки нутритивного стану Patient-Generated Subjective Global Assessment (PG-SGA) і оцінити нутритивний стан хворих на цироз печінки. Переклад та крос-культуральну адапатацію оригінальної англомовної версії здійснювали згідно з рекомендаціями International Society for Pharmacoeconomics and Outcomes Research. У дослідження було залучено 37 (21 чоловік та 16 жінок) хворих на цироз печінки (ЦП), з них 6 із ЦП класу A, 13 із ЦП класу B, 18 із ЦП класу C. Середній вік пацієнтів - (<$E57,3~symbol С~1,72>) року. Професійне оцінювання PG-SGA виконано за участі 5 терапевтів та 4 гастроентерологів. Зрозумілість та складність україномовної версії PG-SGA оцінювали за 4-бальною шкалою, надійність - за методом тест-ретест з тижневим інтервалом, валідність - шляхом порівняння результатів PG-SGA з індексами мальнутриції The Controlling Nutritional Status (CONUT) та Nutritional Risk Index (NRI). Блоки для заповнення пацієнтом мали відмінні індекси зрозумілості та складності, неоднозначних і некоректних запитань не відзначено. Блок професійної оцінки мав прийнятні індекси зрозумілості та складності. Найбільш складним для лікарів був розділ щодо нутритивно-орієнтованого огляду хворих. Відповідно до загальної оцінки PG-SGA задовільний нутритивний стан мали 24,3 % пацієнтів, помірну/можливу нутритивну недостатність - 43,2 %, тяжку нутритивну недостатність - 32,4 %. Україномовна версія продемонструвала високий рівень надійності за результатами повторного тестування (r = 0,812 і r = 0,984; p << 0,001). Сумарний бал PG-SGA обстежених хворих статистично значущо корелював з індексами мальнутриції CONUT і NRI (r = 0,57 та r = -0,65 відповідно; p << 0,001). Висновки: під час перекладу, крос-культуральної адаптації та валідизації враховано всі положення оригінальної англомовної версії та забезпечено концептуальну, семантичну та культуральну відповідність. Україномовна версія PG-SGA має відмінний рівень зрозумілості та складності для пацієнтів і прийнятний рівень зрозумілості та складності для лікарів. PG-SGA можна використовувати як надійний та валідний інструмент оцінки нутритивного статусу хворих на ЦП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.40-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського