РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773083<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шульженко О. О. 
Порівняння розмірних, фізико-механічних та експлуатаційних характеристик порошків синтетичного алмазу марок АС6 і АС20, синтезованих в системах Ni - Mn - C і Fe - Si - C / О. О. Шульженко, Т. О. Пріхна, Г. Д. Ільницька, В. І. Лавріненко, О. І. Боримський, О. М. Соколов, В. М. Ткач, В. В. Смоквина, І. М. Зайцева, В. В. Тимошенко // Надтверді матеріали. - 2021. - № 1. - С. 3-16. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розглянуто розмірні, фізико-механічні й експлуатаційні характеристики порошків алмазу марок АС6 і АС20, синтезованого з використанням сплавів-розчинників Ni - Mn і Fe - Si. Показано, що порошки алмазу, одержані в системах Ni - Mn - C і Fe - Si - C, принципово різняться між собою магнітними властивостями, а також за вмістом домішок і внутрішньокристалічних включень. Для порошків алмазу обох систем встановлено, що елементи сплаву-розчинника в домішках і включеннях переважають і становлять 89 - 67 % від загальної кількості наявних домішок і включень в порошках алмазу немагнітної фракції, а магнітної фракції - трохи вище, і становлять 93 - 90 %. Порошки алмазу магнітних і немагнітних фракцій, синтезовані в системах Ni - Mn - C і Fe - Si - C, відрізняються між собою за значенням питомої магнітної сприйнятливості приблизно в 10 разів, за дефектністю поверхні - в 1,5 разу. Показник міцності зерен алмазу магнітних фракцій обох систем є трохи вищим у порівнянні з міцністю зерен алмазу немагнітних фракцій за рахунок більшого вмісту в них металевих домішок і включень: для порошків алмазу, синтезованих в системі Ni - Mn - C, зростає в 1,25 разу, а в системі Fe - Si - C - в 1,9 разу. Зносостійкість кругів з зернами агмазу магнітної фракції, синтезованими в системі Fe - Si - C, в 1,3 разу більше у порівнянні з кругами з зернами алмазу немагнітної фракції цієї ж системи, і вдвічі більше у порівнянні з кругами з зернами алмазу, синтезованими в системі Ni - Mn - C.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л464.8

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського