РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773155<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Болонська А. В. 
Приховані ризики респіраторної підтримки новонароджених: ретинопатія недоношених / А. В. Болонська, О. Ю. Сорокіна // Медицина невідклад. станів. - 2021. - 17, № 3. - С. 51-57. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Ретинопатія посідає одне з головних місць у структурі дитячої інвалідності із зору та виявляється серед всіх недоношених дітей, які вижили. Ретинопатія недоношених збільшує частоту повторних госпіталізацій та звернень до стаціонару в 1,5 - 4 рази, а також інвалідизує пацієнтів. Вважається, що основними факторами ризику ретинопатії є оксигенотерапія та штучна вентиляція легень. Мета дослідження - проаналізувати вплив різних елементів інтенсивної терапії та особливостей респіраторної підтримки на розвиток середньотяжких і тяжких форм ретинопатії недоношених. Було досліджено 122 недоношені новонароджені дитини строком гестації 28 - 32 тиж з дихальними розладами, які перебували на лікуванні в стаціонарі з першої доби життя на базі двох клінічних установ - КП "Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня" ДОРІ та КП "Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром" ДОРI у період із 2016 по 2020 рр. Як кінцевий результат дослідження обрано розвиток середньотяжкої та тяжкої ретинопатії недоношених. Для прогнозування середньотяжкої та тяжкої ретинопатії недоношених проводили уніваріантний логістичний регресійний аналіз з обчисленням відношення шансів та 95 % довірчого інтервалу (95 % ДІ). Критичний рівень p під час перевірки статистичних гіпотез був прийнятий << 0,05. Під час проведення аналізу визначено, що розвиток ретинопатії середньої тяжкості та тяжкої ретинопатії реєструвався у 18 % новонароджених груп спостереження з 14-ї доби проведення інтенсивної терапії. Визначено, що розвиток середньотяжкої та тяжкої ретинопатії асоційований зі збільшенням тривалості неінвазивної штучної вентиляції легень (ШВЛ) у 4 рази (p = 0,01), ШВЛ - у 2,3 разу (p = 0,33), проведення СРАР - у 4,5 разу (p = 0,05), тривалості кисневої терапії з FiO2 >> 30 % - у 4 рази (p = 0,01). Площа під ROC-кривою для усіх предикторів була приблизно однаковою та коливалась у межах 0,63 - 0,68. Висновки: будь-яка респіраторна підтримка є вагомим фактором ризику розвитку ретинопатії недоношених, тобто будь-яка вентиляція не може бути превентивною під час лікування недоношеного новонародженого. Пріоритетом залишаються адекватний набір ваги у постнатальному періоді та часті офтальмологічні огляди.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34 + Р733.673.9-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського