РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773180<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мазур С. П. 
Виділення стовбурових клітин пульпи зубів мудрості людини та їхні властивості до і після кріоконсервування = Isolation of human third molar dental pulp stem cells and their characteristics before and after cryopreservation / С. П. Мазур, О. Ю. Рогульська, О. Б. Ревенко, Н. О. Волкова, О. Ю. Петренко // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2021. - 31, № 1. - С. 58-69. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Проводили виділення стовбурових клітин пульпи (СКП) зародків третіх молярів (зубів мудрості) людини за допомогою ферментативного методу із використанням колагенази, досліджували їх морфологію в умовах моношарового культивування, визначали імунофенотип, а також оцінювали проліферативні властивості та диференціювальний потенціал до та після кріоконсервування. Показано, що за морфологічними ознаками, профілем поверхневих маркерів і диференціювальним потенціалом одержані СКП відповідають мультипотентним мезенхімальним стромальним клітинам. Кріоконсервування СКП шляхом повільного охолодження (<$E1~symbol Р roman C>/хв) до -<$E80~symbol Р roman C> із подальшим зануренням в рідкий азот у середовищі культивування без кріопротектора призводить до загибелі клітин. Кріоконсервування за тією самою програмою за присутності 10 % диметилсульфоксиду (ДМСО) і 20 % сироватки надає змогу одержувати СКП із життєздатністю (<$E82~symbol С~6>) %, які виявляють метаболічну і проліферативну активність, а також здатність до спрямованого диференціювання в остео- та адипогенному напрямках на рівні, притаманному клітинам до кріоконсервування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*694.13 + Е70*66с8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського