РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773181<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пахомов О. В. 
Збереженість клітин інтерстицію сім'яника щурів після кріоконсервування у середовищах на основі гідроксиетил крохмалю = Post-cryo survival of rat testicular interstitial cells in hydroxyethyl starch-based media / О. В. Пахомов // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2021. - 31, № 1. - С. 70-81. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Розробка кріозахисних середовищ, які не містять сироватку або інші ксеногенні компоненти, необхідна для безпечного використання кріоконсервованого матеріалу сім'яників із метою трансплантації. Було показано, що розчини, які містили 10 % фетальної телячої сироватки (ФТС) або 5 мг/мл бичачого сироваткового альбуміну (БСА), значно не збільшували загальну збереженість клітин інтерстицію (КІ) після кріоконсервування, але підвищували метаболічну активність КІ та збереженість стероїд-продукуючих клітин (ГСД<^>+-клітин). Застосування гідроксиетил крохмалю (ГЕК) у концентрації 50 та 100 мг/мл у складі кріозахисних розчинів на основі ДМСО надало змогу підвищити показники загальної збереженості КІ та збереженості ГСД<^>+-клітин на відміну від середовищ, які містили БСА або ФТС. Кріозахисні середовища з ГЕК надають змогу знизити концентрацію диметилсульфоксиду (ДМСО) у розчині з 1,4 до 0,7 М та зберегти кількість і метаболічну активність КІ. Таким чином, розробка кріозахисних розчинів, які містять ДМСО у комбінації з ГЕК, може бути основою для створення розчинів, до яких не входять ксеногенні компоненти і, в свою чергу, може спростити процедуру впровадження кріоконсервованого матеріалу у практичну медицину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-636.601.2 + Р252.02 + Р454.991

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського