РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773182<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Прокопюк О. С. 
Виділення та кріоконсервування клітин плацент: пошук ефективних біотехнологій для експериментальної та регенеративної медицини = Isolation and cryopreservation of placental cells: search for optimal biotechniques in experimental and regenerative medicine / О. С. Прокопюк, М. В. Шевченко, В. Ю. Прокопюк, І. Б. Мусатова, Р. А. Сафонов, О. В. Прокопюк // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2021. - 31, № 1. - С. 82-88. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Висока терапевтична ефективність клітин плаценти людини в корекції ряду патологічних процесів обгрунтовує проведення подальших доклінічних досліджень щодо їх використання у лікуванні інших соціально значущих та малокурабельних захворювань. Це зумовлює необхідність вдосконалення методів одержання, стандартизації та зберігання клітин плацент експериментальних тварин. Клітини виділяли з плацент щурів та мишей за різними ферментативними методами та методом із застосуванням експлантів. Клітини кріоконсервували під захистом диметилсульфоксиду у середовищі DMEM за допомогою методу двоетапного заморожування. Оцінювали кількість, морфологічні, культуральні, метаболічні характеристики клітин після одержання та зберігання. Максимальну кількість життєздатних клітин із плацент мишей та щурів було одержано за допомогою методу експлантів та методик із використанням трипсину та ЕТДА. Встановлено, що збереженість деконсервованих клітин плацент щурів за методом виключення барвника становить (<$E92,3~symbol С~1,6>) %, за адгезивним тестом - (<$E81,3~symbol С~5,8>) %, для клітин плацент мишей - (<$E86,7~symbol С~3,7>) та (<$E79,2~symbol С~8,1>) % відповідно. Одержані результати надали змогу визначити ефективні біотехнології одержання кріоконсервованих плацентарних клітин щурів і мишей для проведення доклінічних досліджень їх біологічної дії в моделях ало- і аутотрансплантації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*66с8 + Р252.02 + Р454.991

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського