РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773183<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ірсан І. І. 
Виживання клітин кісткової тканини після заморожування в рідкому азоті: чи грає роль час? = Bone cells survival after liquid nitrogen freezing: does time play a role? / І. І. Ірсан, С. П. П. Ісма, І. Віваюна, Е. Норахмаваті, В. П. Сукмаджая, Р. А. Х. Пандіанган, М. Абдух // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2021. - 31, № 1. - С. 89-94. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Кісткова пластика - поширена процедура, спрямована на заміщення кісткового дефекту, який виник у результаті перелому, незрощення або резекції пухлини. У кістковій пластиці доступні для використання різні матеріали: від аутологічної кістки, алотрансплантата до ксенотрансплантата (бичачі кістки, корали, зуб акули). Аутотрансплантат залишається золотим стандартом, але його використання ускладнене через обмежену доступність і ураженість донорської ділянки, тому часто застосовують алотрансплантат. Однак і його використання може викликати певні ускладнення, зокрема передачу інфекційних захворювань та імунну відповідь. За результатами проведеного дослідження встановлено, що одним зі способів зниження імуногенності алотрансплантата є зменшення вмісту живих клітин у трансплантаті, з цією метою для заморожування може застосовуватися рідкий азот. Така процедура спрямована на збереження структури кісткової тканини і зниження її здатності викликати імунну реакцію. Більш того, низька температура також використовується для зберігання кісткової тканини в банках кісткових тканин для подальшої трансплантації в ортопедії. Заморожування в рідкому азоті здебільшого знижує кількість остеоцитів, остеобластів і остеокластів. Найменша різниця спостерігається в кількості остеоцитів, а найбільша - в кількості остеобластів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669.372с8 + Р252.02 + Р454.991

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського