РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773185<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шишкін В. О. 
Місце малого аграрного підприємництва в розвитку об'єднаних територіальних громад / В. О. Шишкін // Екон. вісн. ун-ту/Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2021. - Вип. 48. - С. 7-20. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

В Україні продовжує зростати кількість організацій холдингового типу та їх земельний банк, "витісняючи" з аграрної економіки малих та середніх товаровиробників, тому починаючи з 2019 року політика держави переорієнтувалась на посилену підтримку малих та дрібнотоварних фермерських господарств, а після української реформи децентралізації саме від ефективності використання керівництвом об'єднаних територіальних громад нових інструментів, які вони отримали залежить розвиток малого та середнього бізнесу. Постановка проблеми. Сьогодні актуалізація питання місцевого економічного розвитку вимагає значних фінансових ресурсів від об'єднаних територіальних громад (ОТГ). А формування їх бюджету залежать від ефективної діяльності аграрного сектору. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Теоретичними питаннями із дослідження проблематики малого аграрного підприємництва в розвитку ОТГ займалися такі науковці Інституту економіки НАНУ, Інституту аграрної економіки НААН України, як Шемякін Д., Фінагіна О. В., Лисецький А. С., Онищенко О. М., та інші вітчизняні та іноземні вчені. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Питання впливу децентралізації на розвиток сільськогосподарської сфери ОТГ потребує деталізації та подальших наукових досліджень. Мета роботи - дослідити теоретичний аспект організаційно-правових засад формування ОТГ в Україні, оцінити актуальний стан малого аграрного бізнесу та простежити його взаємозв'язок з діяльністю ОТГ з метою економічного розвитку регіону. Використано сукупність загальнонаукових методів пізнання та спеціальних методів економічних досліджень, а саме: аналізу та синтезу, узагальнення і порівняння, системно-структурний і порівняльний аналіз, систематичний метод пізнання економічних процесів і явищ, індексний метод і метод статистичних групувань для аналізу діяльності ОТГ у розвитку агропромислового комплексу України. У ході дослідження визначено, що в Україні заходи державної влади є основним гальмом розвитку агропромислового підприємництва в ОТГ, тому що створює вкрай несприятливий клімат для розвитку малого та середнього підприємництва або взагалі забороняє його. Висновки: саме агропромислова сфера громади є основним засобом забезпечення соціально-економічного розвитку територіальних ОТГ та ефективного функціонування сільських територій, тому що з розвитком фермерства збільшуються можливості вирішення проблеми зайнятості на селі та відродження територій в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 + У9(4УКР)320-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського