РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773243<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сорокман Т. В. 
Стан здоров'я дітей і формування здоров'язбережувальної компетентності у школярів, які мешкають в йододефіцитних регіонах / Т. В. Сорокман, М. І. Бачу, М. Г. Гінгуляк // Здоров'я дитини. - 2021. - 16, № 1. - С. 8-12. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Дефіцит йоду в харчуванні є єдиною і найбільш поширеною причиною ураження головного мозку та порушення інтелектуального розвитку в дітей, якій можна запобігти з використанням адекватних методів профілактики. Мета роботи - оцінити стан здоров'я дітей і формування здоров'язбережувальної компетентності у школярів, які мешкають у йододефіцитних регіонах. Проанкетовано 655 батьків і ретроспективно вивчено захворюваність 1973 школярів із різних районів Північної Буковини (Чернівецька обл.). Визначено інтегральний показник інформованості (ІПІ) та інтегральний показник профілактичної поведінки (ІППП). З'ясовано, що харчування обстежених дітей було нераціональним, із вживанням продуктів, вирощених на присадибних ділянках, йодовану сіль використовувала тільки 1 родина з 50. На відмінно (не хворіє) своє здоров'я оцінили 11,9 %, добре (інколи хворіє) - 71,7 %, задовільно (часто хворіє) - 16,3 % опитаних. 14,4 % респондентів мають високий ІППП, 41,7 % - середній та 43,8 % - низький. Між показниками ІПІ та ІППП спостерігається високовірогідний зв'язок (<$Elambda 2> Пірсона = 98,119, df = 29, p = 0,000, V Крамера = 0,162). Висновки: з метою формування здоров'язбережувальної компетентності у школярів, які мешкають в йододефіцитних регіонах, необхідно розробляти та впроваджувати нові форми мотивації до щоденного профілактичного прийому йодованої солі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-37 + Р120.121.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського