РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних



Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773244<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пашкова О. Є. 
Окиснювальний стрес як фактор ризику розвитку діабетичної міопатії у дітей / О. Є. Пашкова, Н. І. Чудова // Здоров'я дитини. - 2021. - 16, № 1. - С. 13-19. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Мета роботи - визначення патогенетичної ролі окиснювального стресу у розвитку діабетичної міопатії у дітей, хворих на цукровий діабет (ЦД). Під спостереженням знаходилось 60 дітей, хворих на ЦД 1-го типу (ЦД1), віком від 11 до 17 років. До 1-ї групи ввійшло 20 пацієнтів із тривалістю захворювання до 1 року; до 2-ї групи - 20 пацієнтів з перебігом захворювання від 1 до 5 років; до 3-ї групи було включено 20 пацієнтів з перебігом захворювання 5 років і більше. Групу контролю становили 20 умовно здорових дітей. Усім дітям проводилось вимірювання індексу скелетної мускулатури, ультразвукове дослідження скелетних м'язів і визначення рівня креатинфосфокінази, гомоцистеїну та нітротирозину в сироватці крові. За даними проведеної ультразвукової діагностики встановлено, що у дітей, хворих на ЦД1, у динаміці захворювання відбувалося зниження маси скелетної мускулатури за рахунок зменшення товщини м'язів. Доведено, що гіперглікемія у дітей, хворих на ЦД1, призводила до значного окиснювального стресу, про що свідчило збільшення вмісту гомоцистеїну та нітротирозину в сироватці крові, та ураження скелетних м'язів, що підтверджувалося високими рівнями креатинфосфокінази в сироватці крові починаючи з 1-го року захворювання. Найсуттєвіші зміни було встановлено в 3-й групі дітей, у яких визначались найвищі значення гомоцистеїну та нітротирозину у порівнянні як з контрольною, так і 1-ю групою дослідження (p << 0,05). Встановлено зворотний кореляційний зв'язок між рівнями гомоцистеїну, нітротирозину та індексом скелетної мускулатури (відповідно r = -0,39 (p << 0,05); r = -0,35 (p << 0,05)) та залежність даних показників від стану глікемічного контролю. Висновки: у дітей, хворих на ЦД1, відмічалось прогресивне підвищення активності креатинфосфокінази з 1-го року захворювання, що свідчить про раннє ураження м'язової тканини. Однією з причин ураження скелетних м'язів і формування діабетичної міопатії у дітей, хворих на ЦД, виступав окиснювальний стрес, що посилювався за незадовільного глікемічного контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-1 + Р733.418.4-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського