РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773255<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Богмат Л. Ф. 
Особливості системи згортання крові у дітей з ювенільним ідіопатичним артритом / Л. Ф. Богмат, В. В. Ніконова, Н. С. Шевченко, І. М. Бессонова // Здоров'я дитини. - 2021. - 16, № 2. - С. 105-110. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Відомо, що система гемостазу, запалення і вроджений імунітет мають загальне еволюційне походження, що пояснює патогенетичні аспекти взаємозв'язку запалення і порушень в системі гемостазу. У разі порушення імунної відповіді (автоімунні захворювання) запалення набуває хронічного перебігу. На відміну від тромбозу, пов'язаного з пошкодженням, запальний процес може ініціювати тромбоз у непошкодженій судині. Мета роботи - проведення оцінки стану системи гемостазу у дітей із ювенільним ідіопатичним артритом (ЮІА) у динаміці спостереження. Обстежено 85 дітей віком 8 - 18 років, хворих на ЮІА, у процесі динамічного спостереження. Вивчали імунологічну активність захворювання, параметри коагулограми, функціональний стан нирок, ліпідний спектр крові. Статистичну обробку матеріалу проведено за допомогою Statgrafics 16.0 Centurion. Аналіз коагулограми по групі в цілому показав підвищення рівня D-димеру в динаміці спостереження (p << 0,03), на тлі постійного прийому базисної терапії. Оскільки для атеросклерозу та тромбоутворення запалення є основним зв'язуючим фактором, проаналізовано параметри системи гемостазу в групі з підвищеним рівнем загального холестерину. Виявлено, що за наявності атерогенних змін у ліпідному спектрі крові також існують ознаки підвищеного тромбоутворення. Параметри коагулограми було вивчено в групі хворих з ознаками ураження нирок. Встановлено вірогідне підвищення протромбінового часу (p << 0,05) та значний рівень D-димеру як за першого, так і другого дослідження, що свідчить про схильність до тромбоутворення у цих дітей. За даними низки авторів, метотрексат, який найчастіше використовується під час лікування РА, призводить до помітного зниження числа випадків атеросклеротичного ураження судин та загальної кількості серцево-судинних захворювань. Встановлено, що на тлі терапії метотрексатом відбувалось деяке зростання протромбінового індексу та збереження високого рівня D-димеру. Лікування інгібіторами фактора некрозу пухлини альфа (ФНП-<$Ealpha>) сприяє зменшенню рівня автоімунного запалення. Виявлено, що лише у дітей, які перебували на комбінованій терапії метотрексатом та блокатором ФНП-<$Ealpha> адалімумабом, відбувалось вірогідне зниження рівня основного фактора тромбоутворення D-димеру (p << 0,05). Висновки: у дітей, хворих на ЮІА, у процесі довготривалого перебігу захворювання формуються ранні доклінічні ознаки тромбоутворюючого процесу. Монотерапія метотрексатом сприяє зменшенню автоімунного запалення, однак тільки включення до лікувальних комплексів біологічно активних препаратів запобігає розвитку в подальшому таких життєзагрозливих станів, як атеро- та венотромбоз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського