РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773297<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dolinska S. B. 
Polypharmacy in the treatment of arterial hypertension and heart failure = Поліфармація в лікуванні артеріальної гіпертензії і серцевої недостатності / S. B. Dolinska, V. S. Potaskalova, N. V. Khaitovych // Сімейна медицина. - 2021. - № 1. - С. 53-57. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Завдяки розвитку фармацевтичної галузі сьогодні існує велика кількість препаратів з подібними властивостями та ефективністю, але малодослідженою фармакодинамікою і фармакокінетикою. Через це багато ліків призначаються частіше і в більших кількостях, ніж необхідно. Саме тому пацієнти і лікарі часто стикаються з проблемою поліфармації в різних галузях медицини, в тому числі і в кардіології. У даній роботі наведено результати аналізу 249 історій захворювань стаціонарних пацієнтів кардіологічного профілю. Усі пацієнти мали супутні захворювання, окрім основної кардіологічної патології (артеріальна гіпертензія (АГ), ішемічна хвороба серця (ІХС)). У пацієнтів із АГ були інші супутні захворювання, серед яких найчастіше фіксували подагру, захворювання органів травлення, анемію. Хронічну серцеву недостатність (ХСН) було виявлено у більшої частини пацієнтів з АГ, ІХС, хронічною ревматичною хворобою серця. Визначено фармакологічні групи препаратів, які призначаються хворим на АГ або ХСН і супутні захворювання: більше ніж 60 % пацієнтам призначають ліки, що не є необхідними у випадку даних захворювань. Проведено аналіз лікарських призначень відповідно до стандартів лікування в України і світі: лікарі в Україні використовують сучасні та ефективні методи лікування. Проаналізовано ризики у разі призначення пацієнтам великої кількості препаратів і виявлено ризики виникнення небезпечних лікарських взаємодій, що можуть загрожувати життю чи здоров'ю пацієнта. Зокрема, під час лікування пацієнтів кардіологічного профілю лікарі використовували комбінації антагоністів кальцію та бета-адреноблокаторів, нестероїдних протизапальних лікарських засобів та антитромботичних препаратів, кортикостероїдів та антибактеріальних лікарських засобів групи фторхінолонів, іАПФ та калійзберігаючих діуретиків, антиаритмічних лікарських засобів та високоактивних діуретиків тощо. За порівняння лікарських призначень для лікування серцево-судинних захворювань з десятирічним інтервалом виявлено, що в 2008 р. терапія частіше не відповідала міжнародним та українським протоколам лікування, проте в 2018 р. небажані лікарські взаємодії виявлено у 4 рази рідше, що відображає тенденцію обізнаності лікарів у фармакології і доказовій медицині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р410.09-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського