РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773300<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заремба Є. Х. 
Ефективність застосування гепатопротекторів у практиці сімейного лікаря / Є. Х. Заремба, О. В. Смалюх, О. В. Заремба // Сімейна медицина. - 2021. - № 1. - С. 67-71. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Гепатопротектори - лікарські засоби, що є основою патогенетичного лікування різноманітних захворювань печінки. Вони сприяють відновленню порушених функцій гепатоцитів, підвищують стійкість клітин печінки до впливу патологічних факторів, посилюють дезинтоксикаційну функцію гепатоцитів, володіють антиоксидантними властивостями. Загальноприйнятої класифікації гепатопротекторів на сьогодні немає, їх розподіляють на декілька груп залежно від походження: засоби рослинного, тваринного, синтетичного походження; засоби, що містять есенціальні фосфоліпіди, амінокислоти, вітаміни та інші групи. Одним із широковідомих гепатопротекторів рослинного походження є гліциризин - основний активний компонент кореня солодки. Корінь солодки (Glycyrrhiza glabra) - лікарський засіб, який застосовують у медицині з давніх часів, на це вказують історичні відомості з Китаю, Японії, Індії, Греції та Європи. Корінь солодки на сьогодні широко використовується в медицині і в харчовій промисловості. Гліциризин - калієва та кальцієва сіль гліциризинової кислоти, володіє широким спектром властивостей. Застосовується переважно для лікування хронічних захворювань печінки. У разі неалкогольної жирової хвороби печінки застосування гліциризину зумовлює зменшення стеатозу, знижує ризик розвитку запалення в печінці, чинить антифібротичний ефект. Активно проводяться дослідження щодо застосування гліциризинової кислоти у випадку гепатоцелюлярної карциноми, оскільки відомі її протипухлинні властивості. Вона входить у схеми лікування хронічних вірусних гепатитів. Дослідження in vitro продемонстрували противірусну активність гліциризину проти ВІЛ-1, вірусу, пов'язаного з ГРВІ, респіраторно-синцитіального вірусу, арбовірусів, тому обговорено його потенційні можливості у боротьбі з коронавірусом. Вивчаються можливості застосування гліциризину і за серцево-судинних захворювань. У даній роботі представлено огляд сучасних літературних даних про гліцеризин, його властивості та можливості застосування за захворювань печінки, інших хвороб, а також свої власні клінічні спостереження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського