РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773317<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кондрашова С. Г. 
Залежність структури і властивостей дифузійного силіційованого шару на сірому чавуні від складу суміші, що насичує / С. Г. Кондрашова, Є. В. Саприкін, В. В. Наумик, О. С. Романенко, А. О. Ченцова // Метал та лиття України. - 2020. - 28, № 3. - С. 54-62. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Представлено результати досліджень щодо вибору оптимального складу суміші, що насичує, при силіціюванні сірого чавуну. Робота виконувалася з використанням методу математичного планування експерименту. Встановлено, що при насиченні в сумішах з активаторами NH4Cl та NH4F, при збільшенні їх відсоткового вмісту в суміші, зростає і глибина дифузійного шару. При цьому на зразках утворюється наліт "шуба", що призводить до відшаровування дифузійного шару, зменшення розмірів виробів, що насичуються, це робить їх непридатними до експлуатації. Таким чином, застосування вказаних активаторів при дифузійному силіціюванні є небажаним. При використанні в суміші, що насичує, активаторів NaF та NaCl глибина дифузійного шару значно зменшується, пористість практично зникає, шари виходять суцільними, без сколів і "шуби". При використанні в якості активатора NH4F дифузійний шар менш пористий, але він дуже крихкий та легко сколюється. На поверхні утворюється силіцид Fe3Si, що підтверджується даними рентгеноструктурного аналізу. При силіціюванні з використанням активатора NaF глибина дифузійного шару значно зменшується, однак разом з цим знижується і пористість. Збільшення глибини безпористого дифузійного шару та одночасне поліпшення його корозійної стійкості забезпечується при використанні активатора, що складається з NH4Cl та NaF в співвідношенні 1:1. Загальний вміст їх в суміші, що насичує, не повинен перевищувати 4 %. Подальше підвищення відсоткового вмісту активаторів в суміші, що насичує, не призводить до помітного збільшення глибини дифузійного шару та не підвищує його експлуатаційних властивостей. Недоліком процесу в цьому випадку є обмежена можливість отримання <$E alpha>-шару значної товщини. Проведено дослідження при спільному використанні активаторів малої та високої активності. Встановлено, що найкращі параметри шару отримано при використанні суміші, що складається з 2 % NaF та 2 % NH4F. При цьому утворився щільний, безпористий шар. За даними рентгеноструктурного аналізу, шар в основному складається з силіциду FeSi (<$E eta>-фаза) та <$E alpha>-твердого розчину кремнію в залізі.


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.103-14 + К222.320.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського