РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773321<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Квітка Н. Ю. 
Методика визначення кінематичних параметрів поздовжнього прокатування у калібрах / Н. Ю. Квітка // Метал та лиття України. - 2020. - 28, № 3. - С. 83-89. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Питання точного визначення катаючого радіуса Rkat при безоправочній поздовжній прокатці труб є дуже важливими, бо точність обчислення цього фактора зумовлює розрахунки швидкісного режиму безперервного стану і, таким чином, впливає на точність і якість готової продукції. Для визначення величини катаючого радіуса Rkat використовують аналітичні методики, суть яких залежить від припущень відносно характеру фізичних процесів, які відбуваються під час прокатування. Зокрема, це стосується питання про розміри та форму ділянок контактної поверхні, де сили контактного тертя <$E tau> спрямовані у бік ходи прокатування (зона відставання) та проти (зона випередження), та положення нейтральної лінії, яка розділяє ці зони в межах осередку деформації. В існуючих методиках розрахунку катаючого радіуса Rkat використовується припущення, що форму ділянок зон відставання та випередження можна умовно прийняти прямокутною, а нейтральну лінію - паралельною осі прокатки. Розроблено узагальнену методику розрахунку катаючого радіуса Rkat, що базується на аналізі реальної форми нейтральної лінії в осередку деформації за умови силової рівноваги заготовки під дією прикладених до неї сил. З'ясовано, що може бути чотири характерних положення нейтральної лінії у межах контактної поверхні між валком і заготовкою. Розглянуто окремий випадок узагальненої методики, в якому нейтральна лінія лежить у площині, паралельній осі прокатування, а розрахунковий катаючий радіус валка є умовним. Розраховано і порівняно величини реальних Rkat та умовних Rkaty катаючих радіусів в умовах безоправкового прокатування труб в овальних калібрах. Отримано апроксимуючу залежність для коригування розрахункових значень умовного катаючого радіуса. Результати проведеного дослідження використано для розрахунку швидкісних режимів прокатування на промислових калібрувальних та редукувальних станах. Промисловими випробуваннями було доведено факт підвищення точності стінки і зменшення овальності труб, виготовлених із використанням нових швидкісних режимів прокатування.


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.3-1 + К748.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського