РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773342<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Плющ О. Г. 
Метод підвищення характеристик телекомунікаційного каналу шляхом комплексного використання псевдовипадкових кодових послідовностей / О. Г. Плющ // Наукоєм. технології. - 2020. - № 4. - С. 460-469. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Запропоновано підхід до побудови завадостійкого та скритного каналу передачі даних в телекомунікаційних мережах. Підхід базується на виконанні розширення спектру бітів корисної інформації та додатковому її скремблюванні на основі псевдовипадкових кодових послідовностей отриманих з примітивних поліномів восьмого та п'ятнадцятого порядку, що мають гарні авто та взаємно кореляційні властивості. Вивчалися характеристики телекомунікаційного каналу що складається с кадрів тривалістю 128 бітів, кожний з яких спектрально розширюється в 256 разів за допомогою синтезованої короткої псевдовипадкової послідовності. Друга синтезована тривала псевдовипадкова кодова послідовність протяжністю 32768 чипів використовується для позначення меж кадру та додаткового скремблювання інформації. Для забезпечення максимального захисту від перехоплення, в роботі пропонується використовувати десять тривалих псевдовипадкових послідовностей з 128 циклічними зсувами та чотири коротких псевдовипадкових послідовності. При цьому передбачається утворення 5120 різних комбінацій - "коротка псевдовипадкова послідовність - тривала псевдовипадкова послідовність - циклічний зсув тривалої псевдовипадкової послідовності", або триплетів, перехід між якими здійснюється від кадру докадру. Правили переходу може визначатися певним алгоритмом або заздалегідь відомою таблицею переходів. Як алгоритм, так і таблиця, час від часу можуть змінюватися. Для дослідження характеристик побудованого телекомунікаційного каналу використовувалося комп'ютерне імітаційне моделювання. За результатами моделювання, зроблено висновок, що обробка адитивної суміші корисного сигналу с завадами, що перевищують корисний сигнал в два рази по потужності, узгодженими стискаючими фільтрами дозволяє впевнено виявити кадрову структуру інформації, що передається, за рахунок виділення імпульсу початку кадрів, та встановити значення біт корисної інформації. Отримані в роботі результати досліджень дозволяють стверджувати, що побудований телекомунікаційний канал з комплексним використанням десяти тривалих псевдовипадкових послідовностей з циклічними зсувами та чотирьох коротких послідовностей може успішно застосовуватися при реалізації завадозахищених, скритних телекомунікаційних мереж.


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-012 + З970.3-012

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського