РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773344<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Moshenskyi A. 
Private rescue echo beacon with FSK radiomodule = Приватний рятувальний ехо-маяк з радіомодулем FSK / A. Moshenskyi // Наукоєм. технології. - 2020. - № 4. - С. 478-483. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Рятувальний персонал працює в середовищі високого ризику. В результаті травм може виникнути проблема евакуації рятувальника з об'єкту. GPS-навігація недоступна в зонах обмеженого доступу, наприклад, у кімнатах, підвалах. Раціональне використання радіовідповідачів для наведення об'єкта в напрямку. Комплекс прямого пошуку радіостанцій не завжди зручний і його можна швидко розгорнути, наприклад, у підвалі на випадок пожежі. Зручніше використовувати метод сліпого пошуку з існуючими УКВ-радіостанціями. Професійні радіостанції, як правило, не мають індикатора потужності сигналу і мають обмежені засоби управління, такі як гучність, вибір каналу та PTT. Запропоновано використовувати відповідач несівної на заданій частоті на основі SI44XX із поетапно регульованою потужністю та синхронною зміною тону заповнення звуку в режимі FSK або GFSK. Для цього можна використовувати трансивери SI4432, SI4463, CC1101. РЧ потужності 100 - 10 мВт цілком достатньо. Всі вони можуть працювати в режимах FSK GFSK та ASK. Найширший діапазон частот має SI4463 і охоплює основні діапазони 136 - 174 МГц та 400 - 470 (512) МГц. Управління радіомодулем здійснюється через шину SPI; для генерації тону один з GPIO налаштований як двійковий вхід даних у режимі FSK. Для реагування відповіді модуль відстежує зміну RSSI і, якщо його перевищено, перемикається в режим передачі. Для управління радіомодулем достатньо простого 8-бітового контролера з 8 (6) висновками та підтримкою SPI. Потужності в 100 мВт більш ніж достатньо, навіть з дуже укороченою гвинтовою або іншою сурогатною антеною. Допускається діапазон пошуку в сотні метрів. Кількість РЧ рівнів потужності може бути 3 - 4. Це може бути до 7 із зовнішнім аттенюатором на клавішах SPDT. Крок зміни потужності становить 6 - 10 дБ. Тони зростають, чітко чутні в діапазоні 400 - 2000 Гц. Ця система після навчання персоналу може бути корисною при пошуку жертви в умовах нульової видимості з точністю менше від метра до декількох метрів у приміщенні.


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.13 + Ц9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського