РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773345<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Radomska M. M. 
The assessment of Ukraine's prospects for the fossil fuels phase-out = Оцінка перспектив відмови від викопних палив для України / M. M. Radomska, M. S. Ponomarenko, T. I. Nazarkov // Наукоєм. технології. - 2020. - № 4. - С. 484-495. - Бібліогр.: 43 назв. - англ.

Вичерпання запасів викопного палива і погіршення якості навколишнього середовища сприяли формуванню нового бачення розвитку економіки, заснованого на переході до зеленої енергетики. Важливою частиною цього процесу є закриття підприємств з видобутку і переробки викопних палив, а також повна заборона їх подальшого використання. На сьогоднішній день Україна має ряд серйозних проблем в сфері енергозабезпечення через відсутність внутрішніх запасів енергетичних корисних копалин і залежність від їх імпорту. Більш того, складна геополітична ситуація в регіоні змушує уряд шукати альтернативні джерела для диверсифікації поставок. В результаті в України навіть більше причин для відмови від викопного палива, ніж у інших країн світу. Вивчення існуючих міжнародних угод і національних стратегій, прийнятих в європейському регіоні, показало, що більшість розвинених країн вже приступили до реалізації деяких елементів Паризької угоди про відмову від викопних палив. У більшості випадків це стосується обмеження використання автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння в містах та виведення з експлуатації вугільних теплових електростанцій. Плюси і мінуси реалізації державних планів по заміні вуглецевої енергетики на альтернативні стратегії вироблення електроенергії оцінювалися з використанням PESTLE аналізу. Центральною проблемою в процесі відходу від економіки, заснованої на викопному паливі, є пошук ефективної заміни серед поновлюваних джерел енергії з мінімальним впливом на довкілля. Для аналізу переваг можливих альтернатив використовувався матричний метод. Результати PESTLE аналізу показують, що соціальні та екологічні фактори мають найбільший потенціал для сприяння процесу, в той час як політичні та економічні фактори можуть формувати як позитивні, так і негативні рушійні сили, обмежуючи ефективність інших факторів. Порівняння альтернативних варіантів заміщення, включаючи використання геотермальної енергії, біоенергетики, збільшення ядерної, вітрової або сонячної енергії і їх комбінації, продемонструвало, що саме останній варіант забезпечує найкращі перспективи при менших інвестиціях. Однак необхідним є ретельне планування і локалізація рішень. інший важливий результат полягає в тому, що відмова від викопного палива для України неможлива без використання ядерної енергії. Таким чином, зроблено висновок про необхідність посилення роботи над підвищенням енергоефективності, оскільки це може знизити обсяг необхідного енергозаміщення.


Індекс рубрикатора НБУВ: З35 + У9(4УКР)305.76

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського