РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773346<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бойченко С. В. 
Бенчмаркінг ефективності акумулювання та зберігання водню як моторного палива / С. В. Бойченко, Н. Г. Калмикова // Наукоєм. технології. - 2020. - № 4. - С. 496-512. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Розвиток водневої енергетики та необхідність пошуку нових ефективних енергоносіїв й розробки на їх основі екологічно безпечних альтернативних палив зумовлена двома основними чинниками: швидке вичерпання запасів нафти на Землі; погіршення екологічної ситуації в багатьох країнах, насамперед у розвинутих. Загальною метою роботи є комплексний ситуативний аналіз (SNW- аналіз, бенчмаркінг) світового досвіду використання водню як моторного палива, що включає виявлення кращих технологій, тенденцій, особливостей використання, дослідження переваг та недоліків технологій акумулювання та зберігання водню, що впливають на стан водневої галузі та шляхів досягнення стратегічних цілей водневих технологій у майбутньому. Адже відомо, що водень як екологічно чисте моторне паливо забезпечений високотехнологічними способами акумулювання та зберігання, значно мінімізує обсяг емісії шкідливих речовин і дозволяє суттєво поліпшити стан техносфери. З наведених даних зроблено висновок, що найкращою технологією зберігання водню як моторного палива є стиснутий газоподібний водень. Тому що, існуючі моделі баків вироблених з вуглепластикового волокна легкі та надійні, а збереженого в них водню достатньо для 400 - 500 км пробігу автомобіля. Розробка нових матеріалів надасть змогу зберігати водень за більш високого тиску. Найкращою технологією акумулювання водню як моторного палива є - паливні елементи (паливні комірки). Суттєвою перевагою паливних елементів є безшумність роботи і відсутність шкідливих викидів під час роботи. Найбільш ефективним видається використання паливних елементів саме в автомобілі. Найкращою особливістю є те, що застосування паливних елементів передбачає використання хімічної енергії палива, перетвореної в електрику, минаючи процеси горіння.


Індекс рубрикатора НБУВ: З354.3 + О33-082-325

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського