РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773361<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ільєнко С. С. 
Планування впровадження на етапах проєктування та експлуатації функціональних автоматизованих систем авіоніки з урахуванням економічних складових / С. С. Ільєнко, В. П. Захарченко, А. В. Ільєнко, В. В. Тихонов // Наукоєм. технології. - 2021. - № 1. - С. 92-99. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Планування впровадження функціональних автоматизованих систем авіоніки сучасних повітряних суден на етапі проєктування та подальшої їх експлуатації передбачає застосування певного структурованого системного підходу, який в повній мірі буде враховувати як технічну, так і економічну складову ефективність цього процесу. Достатньою метою такого впровадження має бути отримання ефективного результату під час експлуатації серійних повітряних суден певного типу, з забезпеченням достатньої якості функціонування та виконання вимог міжнародної нормативно-технічної документації органів сертифікації та безпеки авіації, що регулюють її діяльність, охоплюють як державні, так і міждержавні зв'язки та умови експлуатації авіаційної техніки (з обов'язковим урахуванням експлуатаційних особливостей по всій земній кулі). Такими органами сертифікації та безпеки авіації є всесвітньо відомі IСАО, FAA, МАК, IАТА, EASA, ECAC, AFCAC, LACAC, EUROCONTROL, COCESNA, ACI, IAQG, які охоплюють як регіональний, так міждержавний рівні з обов'язковою участю уповноважених органів незалежних держав, на території яких юридично знаходяться експлуатанти авіаційної техніки (як авіалінії так і аеродромна інфраструктура). Процес забезпечення економічної ефективності та достатньої якості функціонування автоматизованих систем авіоніки повинен враховувати весь життєвий шлях сучасного повітряного судна поетапно, а саме "проєктування", "сертифікацію", "серійне виробництво" та "експлуатацію". При розгляді проблематики, яку охоплює дане дослідження, особливу увагу приділено етапам саме проєктування та експлуатації. Цільове планування експлуатації дослідних функціональних автоматизованих систем авіоніки сучасних повітряних суден не буде в повній мірі ефективне та залежить від стратегії якісного технічного обслуговування і ремонту (ТОіР). Економічним критерієм доцільності такого планування впровадження функціональних автоматизованих систем авіоніки є показники, які враховують "затрати" та "вигоди" такого впровадження та економічну ефективність експлуатації таких систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: О561.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського