РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773365<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Владимирова І. М. 
Фармакологічні властивості фітоестрогенів і напрями їх клінічного застосування / І. М. Владимирова, Г. С. Шумова // Фармаком. - 2020. - № 3/4. - С. 49-56. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Представлена характеристика порушень гормонального фону як однієї з найбільш поширених причин розвитку гострих і хронічних захворювань жіночої статевої системи. Насамперед гормональні порушення можуть бути спадкові й обумовлені генетично. У цьому разі лікування буде тривале й складне. Серед основних зовнішніх причин порушень гормонального фону виділяють постійні стреси й переживання, приймання гормональних препаратів, ускладнення після перенесеного інфекційного захворювання, хвороби органів ендокринної системи, неправильне харчування тощо. Тому метою цієї роботи був аналітичний огляд аспектів застосування фітоестрогенів як одного з основних напрямів корекції гормонального фону в жінок і застосування фітоестрогенів у лікуванні порушень гормонального балансу, для профілактики, а також у складі комплексної терапії (поряд із гормональними препаратами). Встановлено, що виділяють три класи фітоестрогенів: лігнани, стильбени і флавоноїди. До лігнанів належать секоізоларицирезинол і метаірезинол, до стильбенів - ресвератрол. Представники флавоноїдних фітоестрогенів поділяються на чотири групи: ізофлавони, ізофлавонони, ізофлавани і куместани. ізофлавонони й ізофлавани є метаболітами даідзеїну і можуть бути виявлені тільки в організмах тварин. Найбільш відомими й дослідженими фітоестрогенами є флавоноїди (ізофлавони) і лігнани. Представлено рослинні джерела фітоестрогенів залежно від хімічного класу сполук. Зважаючи на потенційну здатність цього класу сполук впливати на різні системи організму подібно ендогенним гормонам, представлено широку перспективу їх застосування як безпечної альтернативи гормонозалежній терапії в періодах пери- й постменопаузи, пременопаузи, показаний їх вплив на фертильність і статевий розвиток, на щитоподібну залозу та її функцію, на центральну нервову систему й імунну систему, у разі остеопорозу, на серцево-судинну систему, на можливий розвиток гормонозалежних пухлин. Обгрунтовано можливості застосування фітоестрогенів як активних інгредієнтів лікарських засобів для лікування розладів, пов'язаних із віковими змінами жіночого організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68462 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського