РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773411<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Давлєтов О. Р. 
Маловідомі матеріали соціологічного опитування 1934 р. у Третьому рейху: спроба джерелознавчого аналізу / О. Р. Давлєтов // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2019. - Вип. 53 (т. 1). - С. 262-266. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто матеріали соціологічного опитування, що провів у 1934 р. у нацистській Німеччині професор Колумбійського університету Теодор Абель. Грант на проведення конкурсу автобіографій серед членів НСДАП, що вступили до лав нацистської партії до 1.01.1933 р. "700 доларів" надав Колумбійський університет. Учасники даного конкурсу мали максимально відверто відповісти на просте, на перший погляд, питання "Чому я став нацистом?". Всього до журі надійшло 683 роботи, з яких повністю збереглись 581 (82 наведені у збірці Віланда Гіебеля) у фондах зібрання американської бібліотеки Герберта Гувера (м. Уєст - Бранч, штат Айова, США). Вдалось проаналізувати віковий, соціальний, професійний склад учасників заходу; виявити критерії конкурсу, продемонструвати основні варіанти відповідей, а саме: ідея-міф щодо сильного лідера; ідея-міф, що "країна завдяки нацизму розправляє плечі і встає з колін"; ідея-міф про те, що в основі катастроф німецького народу у ХХ ст. (поразка у Першій світовій війні, Версальська угода, Листопадова революція 1918 - 1919 рр., гіперінфляція 1921 - 1923 рр. тощо) винні виключно євреї; ідея-міф про те, що у кожного респондента своя суб'єктивна відповідь на питання "Чому я став нацистом?". Знайомство та вивчення відповідей на питання "Чому я став нацистом?" дозволяє краще зрозуміти і добу зародження націонал-соціалізму (1919 - 1933 рр.), і добу початку нацифікації німецького суспільства (1933 - 1934 рр.). Праворадикальна мотивація багатьох ранніх членів нацистської партії добре узгоджується із станом невдоволеності сучасною політичною ситуацією, що поширена - у Європі XXI століття - ФРН, Франції, Польщі, Росії, Україні тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4НІМ)63 + Ф69(4НІМ)7 + С5 в811

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського