РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773463<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Попов О. С. 
Аналіз підходів до проведення досліджень біоеквівалентності та політики забезпечення "прозорості" їх результатів в Україні, Сполучених Штатах Америки та країнах Європейського Союзу / О. С. Попов, І. В. Кравченко, В. Є. Доброва, К. М. Ткаченко // Клініч. фармація. - 2021. - 25, № 1. - С. 32-40. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Забезпечення населення України якісними, ефективними та водночас економічно доступними лікарськими засобами (ЛЗ) є першочерговим завданням системи охорони здоров'я. Генеричні ЛЗ з огляду на порівняно нижчу вартість їх розробки доступні для більшої частини населення країни, тому для отримання даних щодо їх ефективності та безпеки необхідним є проведення досліджень біоеквівалентності. Україна наразі перебуває у процесі гармонізації вітчизняних регуляторних вимог щодо генеричних ЛЗ і проведення досліджень біоеквівалентності зі світовими. Тому важливо з'ясувати, у чому полягають відмінності у підходах до реєстрації генериків і досліджень їх біоеквівалентності в Україні та інших країнах світу. Також важливим аспектом є забезпечення політики "прозорості" результатів досліджень біоеквівалентності, що сприяє застосуванню більш якісних ЛЗ. Мета роботи - проаналізувати вітчизняні та світові підходи до організації досліджень біоеквівалентності та забезпечення політики "прозорості" їх результатів. Проведено систематичний аналіз підходів до реєстрації ЛЗ, вимог до генеричних ЛЗ і проведення досліджень біоеквівалентності та способів забезпечення політики "прозорості" їх результатів в Україні, Сполучених Штатах Америки та країнах Європейського Союзу. У ході проведеного аналізу з'ясовано, що способи реєстрації ЛЗ в Україні, США та країнах ЄС є однаковими. Підходи до забезпечення "прозорості" результатів проведених досліджень біоеквівалентності відрізняються, адже в Україні оприлюднення такої інформації не є обов'язковим і відбувається на розсуд фармацевтичних виробників. Встановлено, що вітчизняні регуляторні вимоги до оцінки генеричних ЛЗ є гармонізованими зі світовими. На теперішній час існує потреба у впровадженні обов'язкової вимоги щодо оприлюднення результатів досліджень біоеквівалентності, що сприятиме забезпеченню ефективної політики "прозорості".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 + Р11(7СПО)26 + Р11(4)26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж51836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського