РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773506<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Болілий В. О. 
Організація тренінгу з вивчення методів та засобів дистанційного навчання для викладачів університету / В. О. Болілий, В. В. Матяш, О. В. Рєзіна // Інформ. технології в освіті : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 1. - С. 7-19. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Описано впровадження моделі підвищення кваліфікації викладачів як тренінг з вивчення методів і засобів дистанційного навчання в Центральноукраїнському державному педагогічному університеті. На етапі проектування тренінгу проаналізовано дослідження вітчизняних і зарубіжних авторів, що стосуються проблем організації дистанційного навчання, формування у викладачів необхідних компетентностей, написання програм навчання дорослих, упровадження принципів інтерактивного навчання, створення персонального навчального середовища. Окреслено проблеми, які виникали під час попередніх невдалих спроб запровадити дистанційне навчання в закладі, та намічено шляхи розв'язання їх, зокрема, запропоновано до групи тренерів запросити викладачів, які є тренерами програми Intel "Навчання для майбутнього" і мають досвід викладання дорослим. Завчасно підготувлено та затверджено повний пакет нормативних документів і навчально-методичний комплекс для тренінгу. Ретельно добирали учасників першого тренінгу (вони повинні були мати високий рівень зацікавленості). Результатом тримісячної підготовки став успішний перший тренінг "Розробка дистанційних курсів засобами Вікі-КДПУ, Хмарка-КДПУ і Moodle-КДПУ" у січні 2015 р., що був розрахований на 108 год. і 10 робочих днів (10 модулів). Під час навчання учасники розробляли 2 дистанційні електронні курси. Один курс розроблявся засобами Вікі-КДПУ і Хмарка-КДПУ, другий - засобами Moodle-КДПУ. Зазначено цілі тренінгу та продемонстровано зміст навчання, що включає теоретичні та практичні аспекти; до кожного змістового модуля визначено теми занять і кількість відведених для них годин. Доведено, що складники інформаційної інфраструктури, яка сформована в Центральноукраїському педуніверситеті, зокрема Вікі-сайт, хмарне сховище та система управління навчанням Moodle, є ефективними засобами організації дистанційного навчання. За описаною схемою проведено 9 тренінгів по дві групи. Загальний відсоток учасників, які виконали 85 % завдань й отримали сертифікат - 99 %. Забезпеченість освітнього процесу в університеті електронними навчальними курсами зросла з 12 % у 2014 р. до 89 % у 2017 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)711 + Ч484(4УКР)78 + Ч481.290

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73466 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського