РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773566<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Туряниця С. М. 
Вплив гострого респіраторного вірусного захворювання SARS-Cov2-19 на перебіг вагітності та пологів / С. М. Туряниця, О. О. Корчинська, А. В. Сабова, О. А. Балога, В. О. Петров // Репродуктив. здоров'я жінки. - 2021. - № 2. - С. 15-18. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Гостре респіраторне вірусне захворювання SARS-CoV2-19 є новим та мало вивченим, з непередбачуваним перебігом. Здійснено аналіз перебігу коронавірусного захворювання у вагітних та його впливу на стан новонароджених. Мета дослідження - вивчення взаємозв'язку між захворюванням на SARS-CoV-2 та перебігом вагітності і пологів, впливу залежності від терміну, у якому було встановлено діагноз, та наслідками захворювання на перебіг вагітності, пологів і стан новонародженого: визначення частоти виявлених ускладнень під час вагітності та особливостей перебігу вагітності із поєднаною патологією. Проаналізовано 57 історій вагітностей та пологів у жінок, яких було госпіталізовано до КНП "Ужгородський міський пологовий будинок" у період з травня 2020 р. до січня 2021 р. з позитивним результатом ПЛР-дослідження на SARS-CoV-2. З 57 пацієнток вагітність тривала на момент дослідження у 18 жінок, а у 39 вже завершилася. Вагінальні фізіологічні пологи відбулися у 17 (29,8 %) жінок; у 21 (36,8 %) жінки пологи перебігали патологічно, з них 16 (28 %) пацієнткам було здійснено кесарів розтин. Загалом у 34 (59,6 %) вагітних спостерігався безсимптомний перебіг захворювання, легкий перебіг фіксували у 20 (35 %) вагітних, а тяжкий перебіг - у 3 (5,2 %) пацієнток. У результаті 39 пологів народилася 41 дитина (дві біхоріальні біамніотичні двійні). З них живими народилися 38 (92,7 %) дітей, мертвонароджених було 3 (5,3 %). У термін народилася 31 (81,6 %) дитина. Фізіологічний перебіг раннього неонатального періоду спостерігався у всіх доношених новонароджених. Перинатальні втрати фіксували у трьох жінок на термінах 23, 25 тиж та 28 тиж відповідно. Заключення: у дітей, народжених від матерів із COVID-19, не реєстрували підвищення частоти патологічного перебігу раннього неонатального періоду або виявлення ознак гострої респіраторної вірусної інфекції. Також не виявлено чіткої кореляції між тяжкістю перебігу коронавірусної інфекції та наявними ускладненнями у вагітних. Так, у разі відносно легкого або навіть безсимптомного перебігу спостерігалися загрозливі ускладнення (наприклад передчасне відшарування нормально розташованої плаценти), тоді як за середньотяжкого перебігу реєстрували досить хороший результат розродження. Вибірка пацієнток дуже мала і не надає змоги зробити остаточні висновки щодо впливу коронавірусу на вагітність та стан плода. Але ці дані є підставою для подальших досліджень щодо впливу нового вірусу SARS-CoV-2 на перебіг гестаційного процесу, пологів і стан новонароджених.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.31-3 + Р716.226.514.31-3

Шифр НБУВ: Ж24354 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського