РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773572<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іщак О. М. 
Перебіг вагітності, пологів і післяпологового періоду у пацієнток після перенесеної апоплексії яєчника / О. М. Іщак // Репродуктив. здоров'я жінки. - 2021. - № 2. - С. 42-46. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення особливостей перебігу вагітності, пологів і післяпологового періоду у жінок, які мають в анамнезі оперативне лікування апоплексії яєчника. У дослідженні брали участь 62 роділлі (основна група), яких до вагітності було прооперовано з приводу апоплексії яєчника, і 60 пацієнток групи контролю, які в анамнезі не мали зазначеної патології. Середній вік жінок дорівнював <$E26,1~symbol С~2,3> року, інтервал часу від епізоду апоплексії яєчника до вагітності становив <$E5,44~symbol С~2,7> року. У ході дослідження встановлено, що головним ускладненням у I триместрі вагітності стали репродуктивні втрати переважно у формі завмерлої вагітності. У ранні терміни гестації загроза переривання у 3 рази частіше спостерігалась в основній групі, ніж у контрольній. У II триместрі привертають увагу кілька фактів ускладнень, які характерні для пацієнток основної групи: значне поширення гострої або хронічної інфекційної патології у стадії загострення (51,6 проти 11,7 % у групі контролю), розвиток прееклампсії у 2 рази частіше серед вагітних з апоплексією яєчника (38,7 проти 20,0 % відповідно), а також анемія легкого ступеня (40,3 проти 21,6 % відповідно). Результати дослідження свідчать про високу частоту передчасного вилиття навколоплідних вод у вагітних з апоплексією яєчника (29,0 проти 13,3 % у контрольній групі), стрімкого перебігу пологів (16,1 проти 1,7 % відповідно), обвиття пуповиною (33,9 проти 15,0 % відповідно), гіпотонічних кровотеч у ранній післяпологовий період (14,5 проти 1,67 % відповідно). Частота кесарева розтину суттєво не відрізнялась в обох групах (p >> 0,05). Оцінка новонароджених за шкалою Апгар не мала статистично значущих відмінностей. Заключення: вагітні, які мали в анамнезі оперативне лікування апоплексії яєчника, належать до групи ризику щодо розвитку невиношування вагітності у ранні терміни, ускладненого перебігу гестації, пологів і післяпологового періоду. Аналіз репродуктивної функції жінок обстежуваних груп виявив проблеми гестації переважно у ранні терміни у формі репродуктивних втрат або симптомів мимовільного аборту, на пізніх термінах ускладнення вагітності були зумовлені в основному екстрагенітальною патологією. Одержані у ході дослідження дані на практиці мають сприяти розробленню реабілітаційних заходів і прегравідарної підготовки, які спрямовані на відновлення репродуктивного здоров'я та профілактику ускладнень вагітності і пологів у жінок цієї групи ризику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.52 + Р716.215.52 + Р716.225

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24354 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського