РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773573<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ошовський В. І. 
Аналіз результатів ретроспективного когортного дослідження перебігу вагітностей, пологів та післяпологового періоду у пацієнток з групи високого перинатального ризику для виявлення факторів несприятливих наслідків та побудови прогностичної моделі плодових втрат / В. І. Ошовський // Репродуктив. здоров'я жінки. - 2021. - № 2. - С. 47-52. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Пренатальне прогнозування є актуальною частиною акушерського супроводу, що має на меті зменшення плодових і неонатальних втрат. Диференційований підхід до ведення груп різного ризику надає змогу оптимізувати наявні підходи. Мета дослідження - виявлення антенатальних факторів, що корелюють з перинатальними втратами, шляхом проведення ретроспективного когортного дослідження у жінок з групи високого перинатального ризику для побудови мультифакторної прогностичної моделі виникнення несприятливих результатів вагітності. Ретроспективне когортне дослідження проводили з 2014 по 2016 рр. на базі медичного центру ТОВ "Уніклініка", Медико-генетичного центру "Геном", Клініки генетики репродукції "Вікторія", Київського міського пологового будинку № 2. Відібрано та проаналізовано 2154 медичні картки вагітних з групи високого перинатального ризику. З них, після перевірки відповідності критеріям, у кінцевий протокол було включено дані 782 вагітних. Розродження шляхом кесарева розтину відбулося в 115 (14,7 %) випадках. У 50 (6,4 %) випадках операцію кесарева розтину проводили у плановому порядку, у 65 (8,3 %) - в ургентному. У 39 (5 %) випадках показанням до оперативного розродження був гострий дистрес плода. Антенатальну загибель плода реєстрували в 11 (1,4 %) випадках: по одному випадку у термінах << 34 тиж та << 37 тиж гестації, решта 9 випадків - у термінах >> 37 тиж. Інтранатальна загибель двох плодів (0,3 %) була зумовлена гострою асфіксією на фоні плацентарної недостатності. У ранній неонатальний період загинули 14 (1,8 %) новонароджених. Госпіталізацію новонародженого до відділення інтенсивної терапії протягом 7 перших діб зареєстровано у 64 (8,2 %) випадках. Потребу у ШВЛ констатовано у 3,96 % (31/782) новонароджених. Під час проведення аналізу зв'язку ризику перинатальних втрат (антенатальна загибель, інтранатальна загибель, рання неонатальна смерть) з факторними ознаками використано метод побудови та аналізу багатофакторних моделей логістичної регресії. Заключення: визначено ознаки, пов'язані з ризиком перинатальної втрати: наявність хронічної гіпертензії, прееклампсія за попередньої вагітності, тип запліднення (природне або штучне), концентрація PAPP-A (MoM), концентрація вільної <$Ebeta>-ХГЛ (MoM) у II триместрі вагітності, середній III у маткових артеріях у 28 - 30 тиж вагітності, III у середніх мозкових артеріях у 28 - 30 тиж вагітності, епізоди низької варіабельності серцевого ритму плода у III триместрі вагітності, епізоди високої варіабельності серцевого ритму плода у III триместрі вагітності. Модель, побудована на зазначених ознаках, надає змогу з чутливістю 73,1 % (95 % ДІ: 52,2 - 88,4 %) та специфічністю 72,7 % (95 % ДІ: 69,3 - 75,9 %) прогнозувати ризик перинатальної втрати.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р716.230.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24354 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського