РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773590<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марценковський І. А. 
Педіатричний делірій при розладах аутистичного спектра. Клінічний і генетичний поліморфізм, зв'язок з онтогенетичними епілептичними енцефалопатіями, шизофренією, біполярним розладом / І. А. Марценковський, І. І. Марценковська, Г. В. Макаренко, Т. О. Скрипник, І. Ф. Здорик // Міжнар. неврол. журн. - 2021. - 17, № 2. - С. 44-58. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

Психотичні симптоми діагностуються в 3 - 16 % підлітків і молодих дорослих з розладами аутистичного спектра (РАС) і викликають дискусії щодо їх етіопатогенетичної концептуалізації. У межах 7<^>th Framework Programme: PsychGene "Copy Number Variation and Endophenotypes in Psychiatric Disorders, 2009 - 2012" після сканування геномів (GWAS) лабораторією deCODE genetics (ісландія) виділені понад 40 тис. рідкісних мутацій, які пов'язують з підвищенням ризику маніфестації психічних розладів у дитячому віці. У ДУ "НДІ психіатрії МОЗ України" протягом 2009 - 2012 рр. для проспективного дослідження було відібрано 25 дітей дошкільного й молодшого шкільного віку (середній вік <$E78,0~symbol С~36,3> міс.) з РАС із 1q21.1, 15q13.3, 15q24, 2q24.3, 2p16.3, 16p11.2, 7q31.32, 22q13.3, 17p13, 4q35 синдромами та NEXMIF мутаціями на X-хромосомі - 38 дітей (середній вік <$E48,0~symbol С~21,8> міс.) з варіантами поліморфізму локусів генів рецепторів серотоніну 2А (5HTR2A) і дофаміну (DRD2). До березня 2021 р. (середня тривалість проспективного дослідження <$E127,2~symbol С~12,8> міс.) описано й досліджено 12 клінічних випадків психотичних розладів/делірію в пацієнтів з РАС та епілептичними нападами і 8 випадків РАС з окремими психотичними симптомами без порушень свідомості й епілептичних нападів. Досліджено й описано клінічні фенотипи SHANK3, NRXNT, NEXMIF енцефалопатій, інші складні варіанти первазивних розладів розвитку з психотичними симптомами, їх причинно-наслідковий зв'язок з епілептичними енцефалопатіями, шизофренією, біполярним розладом, розладами дефіциту уваги й гіперактивності. За результатами проспективного дослідження обговорено терапевтичні стратегії. Пацієнти з епілептичними енцефалопатіями погано переносять терапію фенітоїном, фенобарбіталом, карбамазепіном, атиповими антипсихотиками. Одержано нові докази можливої ефективності в таких пацієнтів терапії ламотригіном, невисокими дозами солей вальпроєвої кислоти, політерапії вальпроатами з ламотригіном і лакозамідом. У разі РАС із резистентними до протиепілептичних лікарських засобів епілептичними нападами, делірієм з кататонічними симптомами рекомендовано застосування бензодіазепінів (клоназепаму). У разі призначення атипових антипсихотиків рекомендовані кветіапін та арипіпразол. Ці лікарські засоби ефективні в дітей і молодих дорослих з РАС за психотичних симптомах без розладів свідомості й кататонічних симптомів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-3 + Р645.090-3 + Р627.709.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського