РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773686<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kostyshyn N. M. 
Effect of whole body vibration on bone nanocomposites organisation and prevention of loss of bone mineral density under conditions of modeling obesity and sedentary lifestyle: experimental study = Вплив загальної вібрації на організацію кісткових нанокомпозитів та запобігання втрати мінеральної маси кісткової тканини за умови моделювання ожиріння та обмеженої рухомості: експериментальне дослідження / N. M. Kostyshyn, M. R. Gzhegotskyi, O. A. Yarova, L. P. Kostyshyn, Yu. O. Kulyk // Мед. перспективи. - 2021. - 26, № 1. - С. 30-39. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Досліджено вплив високочастотної загальної вібрації на метаболічні та структурні зміни кісткової тканини щурів за умови моделювання ожиріння та обмеженої рухомості. Поєднання цих двох факторів може представляти потенційні негативні наслідки для здоров'я та стану кісткової тканини зокрема. У літературі зустрічаються дані, що вказують на можливість застосування механічних коливань, з певним віброприскоренням, як засобу нефармакологічної корекції мінеральної щільності кістки. Для характеристики організації кісткових нанокомпозитів та запобігання втрат мінеральної маси застосовували рентгеноструктурний аналіз підготовленого кісткового порошку. Визначено цитокіни жирової тканини та маркери ремоделювання кісток у крові щурів: лептин, остеокальцин, тартратрезистентну кислу фосфатазу, лужну фосфатазу. Використовуючи висококалорійну дієту та модель з обмеженою рухомістю, доведено, що мінеральна маса кісток зменшується вже з 8-го тижня експерименту. Слід зазначити, що зниження відносної кількості кристалічної фази (гідроксиапатиту) тривало протягом усього експерименту аж до 24-го тижня дослідження (p << 0,05). Ці структурні зміни супроводжувалися зміною кількісних показників маркерів ремоделювання кісток. Щурі мали меншу мінеральну масу кісток порівняно з тими тваринами, які перебували на звичайному харчуванні та на яких додатково впливали загальними механічними коливаннями. При цьому спостерігали збільшення обсягу фракції кристалічного компонента з 84 до 93 % (p << 0,05) у групі з механічною стимуляцією та зниженням мінерального компонента у щурів з обмеженою рухливістю та висококалорійною дієтою. Установлено, що загальна вібрація покращує структурно-функціональний стан кісток і запобігає накопиченню жиру, про що свідчать зміни біохімічних маркерів у дослідних щурів. Тому фізичні навантаження є ефективним методом для поліпшення стану кісток та можуть використовуватися як доповнення до фармакологічної терапії остеопорозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-29 + Р251.262.4 + Р418.11-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського