РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773710<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Mikhaylusov R. N. 
Morphological features of the simulated gunshot wounds of rabbits' soft tissues at different temperatures of injuring object = Морфологічні особливості модельованої вогнепальної рани м'яких тканин кроликів при різних температурах травмуючого об'єкта / R. N. Mikhaylusov, V. V. Negoduyko, G. I. Gubina-Vakuli, S. B. Pavlov, G. B. Pavlovа, A. M. Veligotsky, O. M. Khvysiuk // Мед. перспективи. - 2021. - 26, № 1. - С. 201-209. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Представлено результати експериментального моделювання поверхневих осколкових вогнепальних поранень м'яких тканин, отриманих при малоенергетичних вогнепальних пораненнях. Вивчено патоморфоз вогнепальних поранень, зіставлені особливості та терміни їх загоєння залежно від температури уражаючих фрагментів. Мета роботи - вивчення впливу температури травмуючого осколка на процеси загоєння м'яких тканин експериментальних тварин з поверхневими осколковими вогнепальними пораненнями з низьким рівнем енергії. Використовуючи метод випадкових чисел, лабораторних тварин (кролики) розподілили на 3 експериментальні групи (по 15 тварин у кожній). У кожній групі травми наносилися осколками з різними температурами - 18, 50 і 100 <$E symbol Р>C. Контрольна група складалася з 10 інтактних тварин. На 14, 30 і 60 день по 5 тварин з кожної групи були виведені з експерименту. Мікроскопічне дослідження м'яких тканин проведено з використанням світлового мікроскопа PRIMO STAR (Carl Zeiss, Німеччина) при збільшенні в 56 і 400 разів. При оцінці стану тканин у зоні пошкодження встановлено, що з підвищенням температури ранячого осколка спостерігається більш повільне заповнення грануляційною тканиною дефекту, що утворюється в процесі утилізації некротичного детриту. Висока температура ранячого осколка поряд з механічним розривом тканин викликає термічний коагуляційний некроз. Щільні коагульовані некротичні маси, що покривають рановий канал зсередини, не тільки збільшують обсяг некротичних мас, але й ускладнюють процес загоєння рани. При температурі ранячих осколків 100 <$E symbol Р>C утворення некротичної кірки на поверхні рани відбувалося в середньому на 3 +- 1,2 добу - пізніше, ніж при температурах 18 і 50 <$E symbol Р>C, найменш виражене загоєння відбувалося на дні рани і в м'язовій тканині. Мікроскопічно спостерігали некротичні, а не дистрофічні зміни міоцитів. Таким чином, порівняльний аналіз патоморфозу м'яких тканин у рані при пораненні з пневматичної гвинтівки MP-532 з різною температурою осколків показав відмінності як з боку альтерації тканин, так і з боку регенераторного потенціалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.141.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського