РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773712<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Foros A. I. 
Assessment of the dental status of drug-addicted patients with parafunction of the dental-jaw apparatus = Оцінка стоматологічного статусу наркозалежних пацієнтів з парафункціями зубо-щелепового апарату / A. I. Foros, Ye. Ya. Kostenko, M. Yu. Goncharuk-Khomyn // Мед. перспективи. - 2021. - 26, № 1. - С. 217-225. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Кількість наркозалежних у світі зростає з кожним роком. Мета дослідження - провести оцінку стоматологічного статусу наркозалежних пацієнтів з парафункціями зубо-щелепового апарату. Використано клінічні, аналітичні, функціональні та гістологічні методи дослідження. Проведено огляд 119 наркозалежних та 110 ненаркозалежних пацієнтів віком від 18 до 54 років. З метою підтвердження наявності в пацієнтів парафункцій зубо-щелепового апарату проведено дослідження оклюдограми, а також проведено оцінку індексу парафункцій жувальних м'язів й установлення ступеня їх тяжкості. Гістологічним методом досліджено будову тканин зуба. Під час проведення огляду наркозалежних пацієнтів було виявлено наявність численних каріозних порожнин, вторинної адентії, ерозії емалі, патологічної стертості, ознаки гінгівіту та пародонтиту, сколи зубів. Поширеність парафункцій зубо-щелепового апарату, зокрема бруксизму, у наркозалежних пацієнтів в 1,56 раза перевищує цей показник серед ненаркозалежних. Отримані результати оклюдограми та індексу парафункцій жувальних м'язів суттєво відрізняються між досліджуваними групами. Середнє значення індексу парафункцій жувальних м'язів серед наркозалежних пацієнтів у 2,06 раза достовірно перевищує значення серед ненаркозалежних чоловіків та в 2,03 раза серед жінок. Гістологічне дослідження тканин зуба наркозалежних пацієнтів свідчить про порушення мінералізації як емалі, так і дентину. В осіб віком до 25 років частіше виявляється стоншення периферійної зони пульпи, яка в нормі представлена шаром одонтобластів, що забезпечують регенерацію та живлення дентину. Вживання наркотичних речовин негативно впливає на стоматологічний статус пацієнтів та стан твердих тканин зуба.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2 + Р645.021.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського