РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773724<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Suponyev V. M. 
Measuring the soil compaction zone and pressure of deformed soil on underground objects with an asymmetric cylindrical tip = Визначення величини зони ущільнення грунту та тиску деформованого грунту на підземні об'єкти асиметричним циліндричним наконечником / V. M. Suponyev, N. M. Fidrovska, S. P. Balesnyi, V. M. Ragulin, S. V. Kravets // Автомоб. трансп. : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 48. - С. 93-100. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

У процесі безтраншейного прокладання інженерних комунікацій у грунті широке застосування у формуванні свердловини отримав метод статичного проколу. Силові установки, які його реалізують, мають малі габарити, що робить їх ефективнішими в прокладанні розподільних інженерних мереж у стислих міських умовах. Головними недоліками методу є низька точність траєкторії та значне напруження в грунті після його ущільнення, яке може спричинити руйнування прилеглих підземних об'єктів. Перший недолік вирішується керуванням траєкторії руху грунтопроколюючого робочого органу. Для вирішення другого питання треба знати та враховувати специфіку формування комунікаційних порожнин у грунті асиметричним наконечником, який для цього використовується. Мета роботи - встановлення закономірності процесу проколу грунту грунтопроколюючим робочим органом засиметричним наконечникому вигляді зрізаної під кутом циліндра. Прийняті в роботі підходи до вирішення поставленої мети базуються на уявленнях теорій глибокого різання грунту, наукових основ механіки грунтів, їх нормативних фізико-механічних властивостей та закону збереження маси грунту до його ущільнення та після. Отримані розрахункові залежності для визначення розміру руйнівної зони від пружно-пластичної деформації грунту в процесі його проколювання асиметричним наконечником із лобовою поверхнею у вигляді скошеного циліндрата тиску деформованого грунту на підземні об'єкти. Установлено, що максимальний розмір зони руйнування та його тиску на підземні об'єкти будуть виникати в твердому супіску. Якщо діаметр наконечника 0,3 м, їх величини можуть досягати 5м та 0,245 Мпа відповідно. Отримані закономірності проколу грунту робочим органом з асиметричним наконечником у вигляді скошеного циліндра надали змогу отримати уявлення про вплив його деформованого стану на прилеглі комунікації залежно від геометричних параметрів наконечника та фізико-механічних властивостей грунтів, у яких він відбувається. Отримані результати можуть бути рекомендовані впроєктуванні та визначенні технологічних можливостей установок для статичного проколу грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70158 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського