РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773772<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шаповалова С. І. 
Визначення ефективності механізмів логічного виведення / С. І. Шаповалова, О. О. Мажара // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2020. - Вип. 4. - С. 81-87. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено алгоритми співставлення зі зразком, які використовуються в програмному інструментарії розробки систем, що базуються на правилах. Мета роботи - представлення особливостей вибору або генерації бенчмарків алгоритмів співставлення зі зразком в залежності від специфіки вирішуваних задач. Визначено проблематику тестових задач; проведено аналіз концепцій базових алгоритмів співставлення зі зразком; проведено аналіз існуючих бенчмарків алгоритмів співставлення зі зразком; виокремлено основні підходи та методи формування бенчмарків. Методами, що аналізуються, є Rete, Treat та їх модифікації, а також методи та підходи до формування бенчмарків для аналізу продуктивності алгоритмів співставлення та систем, заснованих на правилах. Отримані наступні результати: для порівняльного аналізу представлено концепції базових алгоритмів співставлення зі зразком, що дозволило виокремити значимі характеристики, які впливають на продуктивність співставлення в термінах часу виконання та структури бази знань. Виокремлення характеристик відбувалося за двома підходами, які стосуються логічного виведення в системах, що базуються на правилах (rule-base) та для систем SemanticWeb. Визначено базові тестові задачі, які використовуються в якості бенчмарків. Представлено основні бенчмарки алгоритмів співставлення зі зразком з відповідним визначен-ням специфіки області їх використання. Висновки: визначено проблеми аналізу ефективності механізмів логічного виведення для прикладних систем різного типу. Проведено аналіз та представлено концептуальні відмінності базових алгоритмів співставлення зі зразком, які впливають на вимоги до формування або вибору бенчмарків. На основі проведеного аналізу представлено основні характеристики бенчмарків для продукційних систем та систем Semantic Web. Визначено основні підходи та методи формування бенчмарків. Перспективним напрямком подальших досліджень вбачається вбачається створення нових тестових задач, які дозволять застосовувати представлення в термінах логіки першого порядку.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-047

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського