РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773784<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Джадан І. М. 
Напрями дослідження освітнього та наукового складників маркетингового забезпечення розвитку національної економіки в системі економічної безпеки / І. М. Джадан // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2021. - № 1. - С. 17-23. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведено багатовимірне дослідження освітнього та наукового напрямів маркетингового забезпечення розвитку національної економіки в системі економічної безпеки. Проведено оцінку сучасного стану освітньої та наукової політики України, яка характеризується низьким рівнем видатків на освіту до валового внутрішнього продукту, неефективною системою вищої освіти, низьким рівнем видатків на науково-технічні роботи у валовому внутрішньому продукті, недостатніми витратами на дослідження та розробки, малою кількістю спеціалістів, що виконують науково-дослідні розробки, слабкою патентною продуктивністю. Обгрунтовано потребу у формуванні механізмів забезпечення економічної безпеки держави на основі освітнього та наукового маркетингового складника. Установлено кореляційну залежність між людським капіталом та індикатором економічного розвитку. Проаналізовано динаміку індикаторів освітнього та наукового складника маркетингового забезпечення промислово-технологічного розвитку України за 2013 - 2019 рр. Установлено, що промислові підприємства функціонують в умовах дефіциту фахівців відповідної підготовки. Для формування інноваційного людського капіталу освітня система має включати більше практичних навичок через інтеграцію бізнесу в освітній процес. Це забезпечить прийдешнє покоління необхідним теоретичним і практичним інструментарієм, а людський капітал буде інноваційним. Розглянуто позиції України у світовому просторі за індексом людського розвитку, індексом людського капіталу та рейтингом національних систем вищої освіти. Досліджено зарубіжний досвід програмно-цільових заходів освітньої та наукової політики. Установлено, що основним завданням для українського уряду є стимулювання попиту на інженерні спеціальності для забезпечення промисловості висококваліфікованими кадрами. Зазначено, що інноваційний розвиток української економіки може забезпечуватися тільки за рахунок збільшення витрат на людський капітал, що характеризується спадним трендом. Доведено, що лише якісно розроблена державою стратегія розвитку та належним чином застосований людський капітал є потужними каталізаторами економічного зростання країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)497

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського