РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773814<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Середюк Н. М. 
Множинне ураження коронарних артерій: вибір стратегії реваскуляризації міокарда / Н. М. Середюк, А. Я. Матлах, Я. Л. Ванджура, М. В. Бєлінський, О. З. Скакун, Р. В. Деніна // Галиц. лікар. вісн. - 2020. - 27, № 4. - С. 21-25. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Множинне ураження коронарних артерій є досить поширеним явищем, яке часто виявляється під час коронароангіографії як у пацієнтів зі стабільною ішемічною хворобою серця, так і за гострих коронарних синдромів. Великі проблеми у разі проведення черезшкірного коронарного втручання (ЧКВ) становлять тромбоз стента та необхідність застосування подвійної антитромбоцитарної терапії (аспірин у поєднанні з інгібітором P2Y12-рецепторів). Тромбоз стента призводить до рецидиву або повторного інфаркту міокарда і може виникати навіть у перші декілька годин після ЧКВ. Використання подвійної антитромбоцитарної терапії, особливо у поєднанні з низькомолекулярним гепарином у перші дні після інфаркту міокарда, створює загрозу кровотеч, які доволі часто виникають у реальній клінічній практиці. З-поміж інгібіторів P2Y12-рецепторів тикагрелор призводить до кровотеч дещо частіше, ніж клопідогрель. У роботі наведено випадок множинного ураження коронарних артерій. Пацієнту проведено стентування інфаркт-залежної коронарної артерії двома стентами, яке ускладнилося раннім тромбозом стентів та дисекцією медіального сегмента правої коронарної артерії (ПКА), у зв'язку з чим проведено тромбекстракцію та оптимізацію стентів. Через добу в пацієнта виникла мелена. Кровотечу зупинено, інтенсивність антитромботичої терапії зменшено (деескалація антитромботичної терапії: перехід з тикагрелору на клопідогрель). Через 6 тиж після ЧКВ пацієнту було проведено коронарне шунтування (КШ)-coronary artery bypass grafting (CABG).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.14 + Р410.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського