РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773853<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Забокрицька М. Р. 
Підручник "Агрогідрохімія" (2021 р.) - внесок у реалізацію положень "нітратної директиви" 91/676/ЄЕС в Україні / М. Р. Забокрицька // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2021. - № 2. - С. 74-80. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Представлено і проаналізовано підручник "Агрогідрохімія", 2021 р. (автор В. К. Хільчевський - професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка). Про актуальність питання впливу агрохімічних засобів на якість природних вод свідчить прийнята в Європейському Союзі директива 91/676/ЄЕС від 12 грудня 1991 р. "Про захист вод від забруднення, спричиненого нітратами з сільськогосподарських джерел" (скорочено "нітратна директива"). Угода про асоціацію України з ЄС (2014 р.), вимагає від України апроксимації законодавства ЄС у сфері охорони довкілля у власну природоохоронну практику. Сільське господарство - це потужний фактор впливу на кругообіг багатьох речовин у природі, адже для підживлення грунту на поля постійно вносяться не лише азотні добрива,(джерело нітратів), а й фосфорні та калійні добрива, застосовуються пестициди. Тому в підручнику висвітлено комплексно знання про основні джерела сільськогосподарського забруднення природних вод та процеси, що сприяють цьому. Теоретичні положення ілюструються матеріалами власних досліджень про вплив агрохімічних засобів на хімічний склад річкових вод у басейні Дніпра. Підручник розраховано на студентів спеціальності "Науки про Землю" освітніх програм гідрологічного профілю закладів вищої освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: П04 + Д220.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського