РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773862<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Самойленко Т. В. 
Моделювання ударної взаємодії зерна з пласкою твердою поверхнею / Т. В. Самойленко, А. В. Антонець, В. М. Арендаренко, В. І. Мельник // Інженерія природокористування. - 2021. - № 1. - С. 63-68. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Завантаження силосів сипким зерновим вантажем відбувається як правило гравітаційним способом. При цьому сипкий матеріал із завантажувального отвору силосу під дією сили тяжіння падає на його бетонне дно. Удар зернівки характеризується малим проміжком ударного процесу і значним рівнем ударних сил. При цьому відбувається травмування зернівок особливо в початковий період завантаження. В нижній частині зернового насипу накопичується певний об'єм ушкодженого зерна. На основі класичної теорії Герца виконані теоретичні дослідження ударної взаємодії зерна із пласкою твердою поверхнею силосу. При цьому бетонне дно розглядається як пружний півпростір, а падаюче на нього зерно озимої пшениці вважається в'язко-пружним. Визначені основні характеристики ударної взаємодії зернівки з нерухомою перешкодою. Зокрема, знайдені значення сили контактної взаємодії та максимальний тиск для зерен озимої пшениці, що враховують початкову швидкість руху зерна та швидкість набуту ним при падінні на дно силосу висотою h. За допомогою розкладання підінтегральної функції у ряд Маклорена була також отримана спрощена залежність для визначення часу ударної взаємодії зерна з бетонним дном силосу. У ході дослідження обчислено максимальний тиск Pmax, який виникає при контактній взаємодії озимого зерна пшениці з бетоном. Він відповідає внутрішнім напруженням <$E sigma>, що виникають у точці контакту зерна із перешкодою. Отриманий тиск контактної взаємодії Pmax є значно більшим середньостатистичної границі міцності озимої пшениці <$E sigma sub max>, тобто виконується нерівність Pmax >> <$E sigma sub max>. Це свідчить про пружно-пластичний характер деформації озимого зерна, а отже про його травмування. Вид та степінь деформації зернової маси залежить від ступеня перевищення Pmax >> >> <$E sigma sub max>.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.146.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського