РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773942<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Старчик Н. В. 
Питання ринкового ціноутворення в курсах фундаментальних економічних дисциплін у ВНЗ України / Н. В. Старчик, Д. О. Лєбєдєва, О. М. Бондарець // Бізнес Інформ. - 2021. - № 1. - С. 14-20. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

В умовах ринкової економіки в Україні фахівці повинні знати сутність ринкового саморегулювання: економічні закони, дію ринкового механізму, ринкове ціноутворення. Таку інформацію дають фундаментальні (теоретичні) економічні дисципліни, курси яких у ВНЗ України необхідно реально продумувати. При виборі моделі переходу від планового до ринкового ціноутворення та в подальшій ціновій політиці проявлялися відставання економічної теорії та недостатня економічна підготовка фахівців з питань ринкового ціноутворення, що і було обрано об'єктом дослідження. Досліджено матеріали з ринкового ціноутворення в курсах фундаментальних економічних дисциплін, підручниках і навчальних посібниках. За результатами дослідження зроблено висновки: в підручниках і навчальних посібниках з політекономії недостатньо інформації з економічних законів ціноутворення, дії ринкового механізму (згадуються лише перші два економічні закони). Запропоновано системно надавати всі сім економічних законів ціноутворення: їх сутність, дію, взаємозв'язок і розподіл за економічними системами суспільства. Розроблено модель "Дія ринкового механізму. Економічні закони ціноутворення". У курсі політекономії доцільно вивчати не тільки індустріальну ринкову економіку, а й постіндустріальну інформаційно-мережеву, закономірності якої належним чином ще не пізнані та є принципово іншими. У курсі мікроекономіки увагу варто акцентувати на ринках недосконалої конкуренції, де фірма може впливати на ціну, а саме: ринки монополістичної конкуренції. Більше уваги слід приділяти еластичності попиту для розробки ефективної цінової політики фірми. У курсі макроекономіки необхідно особливу увагу приділяти кейнсіанській теорії, яка, на відміну від неокласичної, правильно вважає ринки товарів, послуг, праці, грошей недосконало конкурентними ринками, а ціни на них - не абсолютно гнучкими (ефект храповика). Проведено порівняльний аналіз політекономії й економікс та зроблено висновок про пріоритетність політекономії, тому їй приділено більше уваги. Обгрунтована хибність тенденції витіснення в Україні прикладних фундаментальних економічних дисциплін, які є базою для економічної політики. Запропоновано: економістів-теоретиків готувати у вишах окремо; посилити економічну підготовку здобувачів вищої освіти не тільки економічних, а й неекономічних спеціальностей, що забезпечить оптимальну єдність емпіричного, теоретичного та прикладного знання, а також можливість творчого підходу до розуміння ролі економічної теорії при плануванні можливостей особистого професійного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.8 + У9(4УКР)497.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського