РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000774003<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мавров Г. І. 
Інфекції, що передаються статевим шляхом, у пенітенціарній системі (аналіз наукових публікацій та власні дані) / Г. І. Мавров, Т. В. Осінська, Ю. В. Щербакова, Д. Д. Курушин, І. В. Калашнікова // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2021. - № 2. - С. 79-84. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити сучасний стан поширеності інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), та BIЛ-інфекції в місцях позбавлення волі в контексті цілісного розгляду проблеми венеричної патології з урахуванням результатів власних пілотних досліджень щодо визначення поширеності інфекції, спричиненої вірусом простого герпесу типу 1 (ВПГ-1), та порушень психоемоційного стану хворих. Пошук проведено згідно з рекомендаціями PRISMA 2009, 2020 (The Preferred Reporting Items tor Systematic reviews and Meta-Analyses). Наведено також дані власних досліджень 33 засуджених чоловіків та 29 жінок. Із 33 засуджених чоловіків маркери IgM ВПГ-1 виявлено у 6,7 %, а серед 29 жінок - у 4,9 %, IgG ВПГ-1 - у 92,8 та 96,9 % відповідно. Згідно з оцінкою психоемоційного стану хворих з маркерами ВПГ-1 середній бал за шкалою тривоги та депресії коливався від 7,6 до 8,9, що прямо корелювало з тривалістю захворювання, кількістю загострень та висипом у лабіальній, генітальній і періанальній ділянках (61,9 - 71,4 %). Попри складні матеріально-технічні та санітарно-побутові умови в пенітенціарних установах, для переважної кількості засуджених вони можуть бути більш сприятливими, ніж спосіб життя, який вони вели на волі, враховуючи той факт, що особи уразливих груп нерідко не мають адекватного доступу до послуг системи охорони здоров'я. Для більшості людей, які потрапили в місця позбавлення волі, ув'язнення є однією з можливостей отримати необхідну їм лікувально-діагностичну та профілактичну допомогу, а також базову інформацію щодо збереження здоров'я. Висновки: підтверджено значну поширеність ІПСШ/ВІЛ у пенітенціарних закладах в усьому світі. Серед засуджених в Україні досить поширені серологічні маркери ВПГ-1.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р59 + Р514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського