РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000774084<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Musurzayeva Batura Beybala gizi 
Microstructure and elemental analysis of powder iron-based composite materials = Мікроструктура і елементний аналіз порошкових композиційних матеріалів на основі заліза / Musurzayeva Batura Beybala gizi // Вісн. Приазов. держ. техн. ун-ту. Сер. Техн. науки. - 2020. - Вип. 40. - С. 50-57. - Бібліогр.: 2 назв. - англ.

Вивчено кінетику структуроутворення композиційного порошкового матеріалу, що містить тверді мастильні матеріали типу графіту, тальку і стеарата цинку. Для проведення експериментів були приготовлені шихти, що містять порошки, мас. %: Cu - 4 - 18; Sn - 1 - 2,0; C - 1,5 - 2,5; тальк - 2,0 - 3,5; стеарат цинку - 0,5, Fe - інше. Змішування порошків здійснювалося в Y-подібному змішувачі, пресування шихти проводили на гідравлічному пресі під тиском 400 - 1000 МПа, а спікання пресовок - у конвеєрній печі в середовищі захисного газу (ендотермічний газ) в інтервалі температур 850 - 1150 <$E symbol Р>C. У мікроструктурі спеченої при 850 <$E symbol Р>C залізо-бронзи перліт відсутній. Це пов'язано з адсорбуючою здатністю тальку на поверхні залізних часток, що перешкоджає дифузії вуглецю в кристалічну решітку заліза. Підвищення температури спікання до 1000 <$E symbol Р>C призводить до утворення в структурі залізо-бронзи перліту, при цьому перліт переважає над ферритом. Це пов'язано з частковим вигоранням тальку з поверхні залізних часток і відкритим шляхом дифузії вуглецю. При температурі спікання 1150 <$E symbol Р>C в мікроструктурі зразків залізо-бронзи утворюється перлітна структура і сітка світлих включень. Вивчення хімічного складу світлих включень у мікрорентгенспектральному аналізаторі показало, що в цих включеннях є тверді розчини змінних складів: або Fe - Cu - Sn, Cu - Fe - Sn, або Cu - Sn - Fe. Для підтвердження цих припущень був проведений фазовий рентгеноструктурний аналіз. Дифрактограми цих зразків є рефлексами Fe і Cu. Відсутність дифракційних ефектів, характерних для Sn, пов'язано з його розчинністю в решітці Cu. Це пов'язано з низькою температурою плавлення Sn (232 <$E symbol Р>C) і його іонним радіусом, який дозволяє ізоморфно заміщати іони Cu і Fe іонами Sn (їх різниця складає не більше 15 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69254:Техн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського