РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000774253<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сенаторов В. М. 
Оптико-електронний комплекс контролю положення лінії візування оптичного прицілу / В. М. Сенаторов, О. Д. Мельник, В. І. Микитенко // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2019. - Вип. 58. - С. 15-22. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто спосіб контролю положення лінії візування прицілів на основі оптико-електронних систем, що використовують сучасну елементну базу: лазерне джерело випромінювання і цифровий фотоприймач. Суть способу полягає у визначенні координат лінії візування прицілу, що контролюється, відносно лазерного променя або нормалі до дзеркала, однозначно зв'язаних з базовими елементами стрілецької зброї. Алгебраїчна різниця координат проекцій лінії візування і осі лазерного променя або нормалі до дзеркала до і після стрільби визначить величину відхилення лінії візування прицілу після чергового етапу динамічних (в процесі стрільби) випробувань. Оцінені три варіанти побудови оптико-електронних комплексів з огляду на їхню точність при контролі стабільності положення лінії візування при динамічних випробуваннях. В першому варіанті комплекс містить колімаційно-вимірювальний блок, лазер, що однозначно базується на стволі зброї і визначає вісь каналу її ствола. Для підвищення точності наведення сітки прицілу на контрольну точку - за окуляром контрольованого прицілу встановлюється телевізійна камера. В другому варіанті комплексу лазерне джерело є інтегрованим у конструкцію приймального каналу, а замість лазеру на зброї базується знімне дзеркало, нормаль якого визначає вісь каналу ствола зброї. У третьому варіанті комплекс містить відбиваючий елемент, виконаний у вигляді призми БС-0<$E symbol Р>. На вхідну грань призми нанесене напівпрозоре світловідбиваюче покриття, і призма споряджена пристроєм для однозначної орієнтації нормалі до відбиваючої площини відносно осі каналу ствола зброї. Функцію цього пристрою виконує корпус призми, виготовлений з магнітного матеріалу з можливістю контакту зі зрізом ствола зброї. Аналіз точності варіантів показує перевагу третього варіанту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц541.415

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського