РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000774256<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лук'янченко О. О. 
Надійність тонких оболонок з реальними недосконалостями форми / О. О. Лук'янченко, Ю. В. Ворона, О. В. Костіна, М. О. Вабіщевич, О. М. Палій // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2019. - Вип. 58. - С. 34-40. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Для забезпечення безаварійної експлуатації тонких оболонок важливою є оцінка впливу виявлених дефектів на їх надійність. Мета роботи - оцінка експлуатаційної надійності резервуара з реальними недосконалостями форми його стінки. Запропоновано імовірнісний підхід визначення експлуатаційної надійності за стійкістю тонких оболонок з недосконалостями форми із застосуванням процедур програмного комплексу скінченно-елементного аналізу. Результатом роботи є комп'ютерне моделювання нелінійної статичної поведінки резервуара з недосконалостями форми його стінки при дії поверхневого тиску. Визначені критичні значення навантаження за допомогою розв'язання геометрично нелінійної крайової задачі статики модифікованим методом покрокового навантаження Ньютона-Рафсона. Побудована крива критичних значень навантаження, функція рівномірного розподілу щільності ймовірності недосконалостей та кривої (проектної) надійності для оболонки з недосконалостями у вигляді першої форми втрати стійкості різної амплітуди. Отримано допустиме значення поверхневого тиску для заданого значення необхідної (проектної) надійності. Визначена імовірність відмови паливного резервуара за рахунок наявності реальних недосконалостей форми. Оцінено експлуатаційну надійність за стійкістю резервуара та підтверджено його безпечний стан. Висновки: надійність, яка є якісною характеристикою резервуара протягом часу, буде надалі зменшуватися за рахунок усіх існуючих загроз: недосконалостей форми, дефектів зварних швів, корозії металу та інших. Тому важливо для подальшої безаварійної експлуатації паливного резервуара виконувати всі вимоги нормативних документів за регламентом обстеження, обслуговування і ремонту. Для цього можна застосовувати неруйнівні методи обстеження резервуара, постійний моніторинг його реального стану засобами технічної діагностики або комп'ютерного моделювання у вигляді діагностичної імовірнісної моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309-522-082 + В251.640.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського