РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000774487<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шураєв І. М. 
Палеоген-неогенові відклади кримського континентального схилу : автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.10 / І. М. Шураєв; Національна академія наук України, Інститут геологічних наук. - Київ, 2019. - 23 c. - укp.

Українськими дослідниками океанів і морів багато років ведеться системна робота вивчення геологічної будови Кримського півострова, його берегової зони, шельфу та континентального схилу в межах української території Чорного моря. Висвітлено дослідження території кримського континентального схилу Чорного моря яке в основному базується на геофізичному, батиметричному матеріалі, даних ехолотування та матеріалі нечисленних профілів драгування. Акцентовано, що дані по літології, стратиграфії відкладів та еволюції тектонічних структур континентального схилу все ще не систематизовані і до останнього часу залишаються вкрай фрагментарними та маловивченими. Проведено комплекс літологічних, геохімічних, фаціальних, структурно-геологічних, геологозйомочних, мінералогічних та картографічних (з використанням ГІС-технологій) робіт для вивчення складу, структури, віку, положення і походження палеогенових та неогенових порід на кримському континентальному схилі Чорного моря. Представлено дослідження з уточнення історії геологічного розвитку полоси кримського континентального схилу Чорного моря в межах розвитку шельфу Південного берегу Криму. З’ясовано особливості літолого-фаціальних і структурно-тектонічних факторів, які контролювали формування автохтонних та аллохтонних палеогенових і неогенових утворень півострова і його морського підводного продовження. За результатами робіт доведено, що породи палеогену та неогену на кримському континентального схилі Чорного моря мають здебільшого аллохтонний характер, та мають повні літологічні аналоги на площах Рівнинного Криму, Гірського Криму та Керченського півострова на суходолі та на ділянках північно-західного, Керченського шельфах і в глибоководній западині Чорного моря. Згідно результатів дослідження створено картографічну базу даних геологічної будови кримського континентального схилу Чорного моря та тривимірні геолого-геоморфологічні схеми які дозволяють змоделювати седиментаційну та структурно-геологічну обстановки дослідженої ділянки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(922.8)7-9 + Д543.4 + Д549(922.8)344

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439035 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського