Буховець Б. О. Фізична реабілітація дітей з дитячим церебральним паралічем з використанням Бобат-терапії : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.03 / Б. О. Буховець; Національний університет фізичного виховання і спорту України. - Київ, 2019. - 23 c. - укp.Визначено особливості фізичного розвитку, рухової функції та проявів моторних порушень дітей дошкільного віку, хворих на дитячий церебральний параліч (ДЦП), на основі чого було обґрунтовано та розроблено програму фізичної реабілітації дітей 4-х років, хворих на ДЦП у формі спастичної диплегії, з застосуванням засобів Бобат-терапії. Відмінною характеристикою запропонованої програми була наявність варіативного компонента, в якому застосовувались засоби Бобат-терапії (фізичні вправи, навчання навичкам самообслуговування та догляду за дитиною, лікування положенням), згідно з врахуванням індивідуальних особливостей пацієнтів, а саме рівнів моторних порушень, за якими було створено комплекси фізичних вправ відповідно до рівнів GMFCS. Описано генезу мозкового венозного кровотоку при застосуванні методу Бобат-терапії у дітей, хворих на ДЦП. Зазначено, що після проходження запропонованої програми у досліджуваних відбулися достовірні позитивні зміни рівнів моторних порушень, показників фізичного розвитку та рухової функції. Визначено вагомі переваги впливу запропонованої програми на динаміку досліджуваних показників. Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.9 + Ч510.41 + Р733.627.709.3-541
Рубрики:
Шифр НБУВ: РА439044 Пошук видання у каталогах НБУВ Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|