РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000774538<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кожан Д. П. 
Обґрунтування місць розташування та величин потужностей джерел генерації електричної енергії при територіально розподіленому навантаженні : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.03 / Д. П. Кожан; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2021. - 31 c. - укp.

Розвинуто класичний метод Ньютона для розрахунку усталених режимів електропостачання територіально розподіленого навантаження (ЕТРН) із вибором складу відомих і пошукових вузлових характеристик у напрямі модифікації з розширенням матриці частинних похідних похідними від небалансів активних і реактивних вузлових потужностей, що дало змогу розширити функціональні можливості моделювання усталених режимів ЕТРН і визначення обґрунтованих величин потужностей джерел генерації електричної енергії. Вдосконалено математичну модель системи ЕТРН із джерелами генерації електричної енергії в напрямі врахування різнохарактерного їх типу для визначення витрат активної потужності на передачу (транспорт) одиниці активної або реактивної потужності до місця їх споживання, що дало змогу обґрунтувати економічно доцільні місця розташування джерел генерації в системі ЕТРН. Уперше науково обґрунтовано використання методу питомих транспортних витрат для визначення місць розташування та величин потужностей джерел генерації електричної енергії в системі ЕТРН, який за рахунок математичного урівноваження між вибраними місцями розташування джерел генерації за максимальними значеннями вузлових питомих транспортних витрат, визначеними потужностями джерел генерації відповідно до їх типів і величиною зниження втрат активної потужності в системі ЕТРН забезпечує мінімальне значення втрат у порівнянні із втратами у вихідному режимі, а відповідно і мінімальне значення сумарних питомих транспортних витрат в елементах системи, що дало змогу підвищити ефективність ЕТРН. Уперше встановлено взаємозв'язок між місцем розташування та величиною потужностей джерел генерації електричної енергії і навантаженням на основі розробленого підходу, що дало можливість обґрунтувати місця розташування джерел генерації за критерієм максимуму значень вузлових питомих транспортних витрат і мінімізації втрат активної потужності та стабілізації рівнів напруги в системі ЕТРН при рівності модулів та (або) кутів напруги у вузлах генеруючих об'єктів, включаючи вузол системного живлення. Розроблено методику та програмне забезпечення на алгоритмічній мові С++ для визначення економічно доцільних місць розташування й обґрунтованих величин потужностей джерел генерації електричної енергії залежно від їх типу, що (як інструмент) дає можливість проводити експериментальні дослідження щодо моделювання процесу впровадження джерел генерації в системах ЕТРН напругою 10 (6) і 35 кВ. Зазначено, що одержані результати досліджень за розробленою методикою визначення місць розташування та потужностей джерел генерації електричної енергії залежно від їх типу використовуються у навчальному процесі кафедри електропостачання імені професора В. М. Синькова Національного університету біоресурсів і природокористування України за спеціальністю 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" при викладанні дисципліни "Електричні мережі і системи" та при підготовці випускних бакалаврських і магістерських робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-016.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449774 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського