РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000774608<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ланець О. 
Встановлення власної частоти континуальної ділянки міжрезонансної вібромашини з використанням наближеного методу Релея - Рітца / О. Ланець, О. Качур, В. Боровець, П. Дмитерко, І. Деревенько, А. Я. Зварич // Автоматизація вироб. процесів у машинобуд. та приладобудуванні : Укр. міжвід. наук.-техн. зб.. - 2020. - Вип. 54. - С. 5-15. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Мета роботи - встановлення першої власної частоти континуальної ділянки (КД) у вигляді стрижня (тіла з розподіленими параметрами) міжрезонансної вібраційної машини (МР ВМ). Робота базується на фундаментальних методах механіки, зокрема теорії механічних коливань. Власні частоти та реакції в опорах КД знаходилися з використанням методу початкових параметрів, застосовуючи функції Крилова та метод Релея - Рітца. Розглянуто дискретну модель МРВМ і встановлено парціальну частоту її реактивної маси, яка і є вихідним параметром, який повинна забезпечити КД. Із використанням аналітичних методів сформовано частотне рівняння КД. Знайдено значення її першої власної частоти, яка практично співпала з парціальною частотою дискретної моделі. КД у вигляді стрижня змодельовано у програмному продукті SOLIDWORKS Simulation. Вперше обгрунтовано найбільш оптимальну схему кріплення КД у вигляді пружного стрижня, що встановлений на двох шарнірних опорах, один із кінців якого консольно закріплений, а другий приводиться в рух від ексцентрика. Вперше з використанням методу Релея - Рітца аналітично знайдено власну частоту КД, що є визначальним параметром для синтезу міжрезонансних дискретно-континуальних ВМ, в яких було узгоджено парціальну частоту дискретної моделі з значенням першої власної частоти стрижня. Встановлені аналітичні вирази надають можливість сформувати ефективну концепцію побудови інженерної методики розрахунку дискретно-континуального вібраційного технологічного обладнання різноманітного технологічного призначення, здатного ефективно реалізовувати міжрезонансні режими роботи. Достатня точність запропонованих аналітичних виразів сприяє їх широкому використанню на практиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж605.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28588 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського