РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000774919<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Носовець В. О. 
Концептуальні засади та інституціональні виміри політичної толерантності : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / В. О. Носовець; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2021. - 19 c. - укp.

Детально проаналізовано і висвітлено феномен політичної толерантності і його як концептуальних засад, так і інституціональних вимірів. Зосереджено увагу як на теоретичних, так і практичних аспектах досліджуваної теми, особливий акцент зроблено на політичних процесах в незалежній Україні. Вперше у вітчизняній політичній науці комплексно досліджено толерантність в контексті розкриття її концептуальних засад та інституціональних вимірів. Враховано як теоретичні аспекти функціонування політичної толерантності в межах зарубіжних і вітчизняних наукових студіях, так і практичні моменти, що втілилися у грунтовному аналізі досліджуваного феномену крізь призму низки подій в сучасній політичній історії української держави. Доведено, що проблема політичної толерантності є невід'ємною складовою політичного процесу, становлення та розвитку сучасних політичних та виборчих систем. В напрацюваннях українських вчених в центрі уваги питання формування та становлення в історії політичної думки щодо суспільно-політичного феномену толерантності, аналізуються вияви цього феномену як в політичній культурі так і в сучасній українській політиці. Обґрунтовано міркування про те, що глобалізація, будучи закономірним процесом світового суспільного розвитку, вимагає адекватної політичної відповіді національних держав на поглиблення впровадження політичної толерантності в міжнародних відносинах сучасного суспільного розвитку, міжнародного співробітництва, удосконалювання координації їх діяльності, здатної забезпечити керованість розвитку в умовах глобалізації. Зазначено, що до найважливіших політичних інститутів громадянського суспільства, через які воно здійснює вплив на державу, належать політичні партії. Вони є головною ланкою, яка з'єднує громадянське суспільство з державою, забезпечує представництво багатоманітних соціальних інтересів на державному рівні. Висвітлено, що партійна толерантність як одна з найважливіших форм політичної толерантності в межах інституціонального підходу виявляє кореляційний зв'язок між інституціональною та повсякденною формами політичної толерантності та з'ясовує потенційні механізми становлення толерантних довірчих відносин у міжособистісній та інституційній проекціях головних політичних суб'єктів. Аналіз парламентської (законодавчої) толерантності, політичної толерантності опозиції, як головних інститутів політичної системи суспільства під кутом зору забезпечення стабільного і демократичного функціонування державної влади найбільше значення мають їх взаємовідносини, ефективність їх діяльності, засоби та методи прийняття політичних рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)13 + Ф3(4УКР)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449957 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського