РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775131<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щодра О. 
Слов'яни і Русь в ранньому середньовіччі. Передумови і початки формування імперії русів : [монографія] / О. Щодра; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів : Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка, 2021. - 481 c. - Бібліогр.: с. 428-481 - укp.

Досліджено основні чинники політичного розвитку слов'ян у ранньому середньовіччі, передумови і початки формування Руської держави. Особливу увагу приділено участі слов'ян і русів у європейській і трансконтинентальній торгівлі, їх контактам з сусідніми, зокрема, скандинавськими народами. Наведено інформацію писемних та археологічних джерел спростовує усталену в історіографії думку про скандинавів як організаторів ранньосередньовічної європейсько-арабської торгівлі і головний чинник формування ранніх слов'янських держав. Вона свідчить, що контрагентами арабської торгівлі в Європі були слов'яни, а найбільшу активність в торговельній справі проявляло слов'янське плем'я русів. Саме контроль над торговельними магістралями і провідна роль у міжнародній торгівлі обумовили економічне піднесення та політичну консолідацію слов'ян Балтійського Помор'я, формування ранніх слов'янських держав у Подунав'ї та утворення Руської імперії - територіально найбільшої держави середньовічної Європи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(49=СЛ)4 + Т3(4УКР)414

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849085 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського